Головна мета «Української міської варти» − охороняти громадський порядок у місті. Заявки від громадян приймаються до міського call-центру, чергового міліції або ж за безпосереднього звернення до представників «Варти».
«Варта» утворилась у травні цього року. Нині її склад обмежується 11 бійцями. Цілодобово в місті працюють два патрульні та старший інспектор. Про сьогоднішню роботу нам розповів начальник «Української міської варти» Ярослав Ніколаєв: «Останні два місяці для нас пройшли досить спокійно. Викликів із call-центру та Українського відділу міліції практично не було. Мабуть, це тому, що прийшли холодні зимові дні, або просто люди стали спокійнішими. А можливо, ми сподіваємося на це, почав значно змінюватися на краще менталітет людей».
«Найулюбленіші» правопорушення українчан – паління у громадських місцях, вигул тварин без намордників чи повідків, порушення тиші та паркування автомобілів у неналежних місцях. І все ж, останнім часом городяни стали менше вигулювати собак без повідків та намордників – тобто зважати на зауваження патрульних і краще дотримуватися закону.
За фактом правопорушення спочатку роблять попередження. Якщо особи не реагують, то складається адмінпротокол, надсилається до адмінкомісії або ж стягується штраф – покарання залежить від виду порушення.
Ярослав Миколайович розповів, що зараз бійці працюють у звичному режимі відповідно до робочого графіку. Також триває підготовка до участі в тендері на охорону громадського порядку у 2015 році.
«У хлопців завжди є бажання працювати. Загалом люди нормально реагують на зауваження. Щоправда, бувають випадки, коли представник «Варти» попереджає, однак громадянин чи то не розуміє, чи то не хоче розуміти… Однак це трапляється досить рідко. Загалом всі питання ми вирішуємо мирним шляхом», − розповідає старший інспектор із охорони громадського порядку Роман Салій.
Хлопці під час патрулювання мають при собі спецзасоби, дубинки, наручники тощо. А для того, щоб тримати себе у формі, у вільні хвилини із задоволенням відвідують тренажерну залу. Для членів «Варти» два рази на тиждень роблять тренування із рукопашного бою та перевірку на знання законодавчої бази.
Дякуємо охоронцям громадського порядку за наш спокій. Ми високо цінуємо Ваші щоденні намагання робити Українку безпечнішою, затишнішою та кращою.