Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

Нові тарифи на воду

Ключовими питаннями, які розглядали на черговому засіданні виконавчого комітету Української міської ради були питання підвищення тарифів за послуги централізованого водо­постачання та водовідведення Українським водоканалом, ро­боти районних центів екстреної та первинної медико-санітарної допомоги і заходів з підготовки перспективного плану форму­вання територіальних громад.

519У зв’язку з невідповідністю чинних тарифів на послуги з водопостачан­ня та водовідведення їхній реальній собівартості та зміною цінової політики на ринку електро-, теплоенергії та палива, Українське водопровідно-каналізаційне підприємство змушене піднімати тарифи. «Останній раз тари­фи переглядалися і затверджувалися ще в 2011 році. Сьогодні, коли тариф на електроенергію збільшився майже у два рази, а ціна на паливо зросла втричі, ми просто не можемо не піднімати та­рифи. Адже 50% собівартості води складає саме електроенергія. Утри­мання діючих тарифів може привести наше підприємство до збитковості та погіршення якості надання послуг. Тому ми змушені переглядати та затвер­джувати нові, економічно обґрунтовані тарифи. Окрім цього, новим для нас є введений державою податок за ко­ристування надрами, який ми маємо сплачувати, а це додаткові витрати. Результати проведеного моніторингу тарифів водоканалізаційних підприємств Київської області доводять, що навіть після введення з 1 лип­ня цього року нових нових тарифів, в Українці вони не найвищі. Що стосується рівня рентабельності, то для бюджетних та госпрозрахункових підприємств він становитиме 15 %, для фізичних 0%, хоча згідно з порядком формування тарифів, цей рівень мав би зрости. Тож новий тариф на послу­ги водовідведення складає 9,41 грн/куб. м, водопостачання – 7,82 грн/куб. м, тобто вже з липня мешканці міста будуть сплачувати за воду 17, 23 гри­вень. До речі, повірка і дрібний ремонт лічильників для українчан, як і раніше, залишаються безкоштовними, адже вартість цих робіт входить до складу тарифу», – говорить начальник водока­налу Віталій Ястремський.

Тариф збільшується лише на 31%, за рахунок маленької заробітної пла­ти і невеликої кількості працівників водоканалу. Лише таким чином підприємство може економити і не піднімати тарифи далі. Павло Генріхович зазначив, що Українка є єдиним містом у країні, 99% квартир якого обладнані приладами обліку.

tarif2 Тариф вода

Leave Your Comment

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2026 Українська громада - всі права захищено