Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

В УКРАЇНІ БУДЕ ДІЯТИ ІНСТИТУТ УПОВНОВАЖЕНОГО З ПИТАНЬ ОСІБ, ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ЗА ОСОБЛИВИХ ОБСТАВИН – УРЯД УХВАЛИВ ВІДПОВІДНИЙ ЗАКОН

Верховна Рада України прийняла в цілому Закон про внесення змін до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти». Законом внесено комплексні зміни у зв’язку із реаліями та практикою нинішньої війни, зважаючи на зростання кількості осіб, зниклих безвісти, що спричинене широкомасштабним вторгненням Російської Федерації на територію України.

Законом замість Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин утворюється нова інституція – Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Така новела є необхідною з огляду на невизначений правовий статус Комісії, яка так і не змогла належним чином розпочати свою діяльність та виконувати покладені на неї обов’язки.

«Спроби хоч якось запустити інституцію щодо зниклих безвісти тягнеться щонайменше з 2018 року. І з підписанням Президентом України прийнятого Урядом Закону в цієї історії з’являться реальні інституційна та матеріальна спроможності для існування та захисту прав як зниклих безвісти, так і їхніх рідних і близьких», – зазначила заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць.

На Уповноваженого, який є посадовою особою, буде покладено повноваження щодо забезпечення розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та вирішення інших питань, пов’язаних із цим.

Очікується, що із реалізацією Закону має бути створено дієвий механізм набуття правового статусу осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, вирішено питання щодо їх обліку, розшуку, а також соціального захисту членів їхніх сімей.

Крім того, Законом також врегульовується питання функціонування Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Джерело: Міністерство Юстиції

Українська територіальна громада, Київська обл., Україна

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2021 Українська громада - всі права захищено