Семінар – практикум  у Богуславській ДПІ ГУ ДПС у Київській області

22 лютого 2023 року, начальниця Богуславської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Вікторія Підопригора та провідні  фахівці інспекції  провели  семінар-практикум з платниками податків Богуславщини на тему: «Порядок подання податкової декларації про майновий стан і доходи за допомогою електронних сервісів та видача довідки про подану декларацію».

Начальниця ДПІ розповіла, що Електронний кабінет – це найбільш популярний серед платників, а також надійно захищений та безпечний електронний сервіс  ДПС. Наголосила, що використання сучасних електронних сервісів ДПС значно економить час платників, надає можливість подати податкову звітність та різноманітну документацію, а фізичним особам – підприємцям –  ще й сплатити податки.

Також Вікторія Підопригора акцентувала присутніх, що відповідно до п.179.12 ст.179 Податкового кодексу України, за зверненням платника податку, контролюючий орган, до якого було подано податкову декларацію, видає Довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (далі-Довідка). Для отримання Довідки декларант подає Заяву за формою, наведеною у додатку до Порядку оформлення і видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 568, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 10.07.2017 за № 839/30707.

У ході спілкування, очільниця ДПІ нагадала, що протягом  десяти календарних днів з дня надходження заяви контролюючий орган надає Довідку, або відмову в її наданні – у разі неподання декларації про майновий стан і доходи.

Довідка видається безпосередньо в контролюючому органі за місцем податкового обліку, а платникам податків – фізичним особам (крім самозайнятих осіб), які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання (тимчасово переміщені особи), – у контролюючому органі, до якого подано заяву, за умови підтвердження задекларованих у декларації сум.

Учасники семінару-практикуму отримали відповіді на поставлені запитання  та практичну допомогу в створенні, заповненні та поданні Податкової декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді, за допомогою Електронного кабінету  платника податків (http://cabinet.tax.gov.ua).