Право громадян на своєчасність призначення та виплату державних соціальних допомог в умовах реформи системи соціального захисту населення

У зв’язку з реформою децентралізації змінилися підходи щодо реалізації мешканцями територіальних громад права на соціальний захист. Про право громадян на своєчасність призначення та виплату державних соціальних допомог в умовах реформи системи соціального захисту населення», розроблені Секретаріатом Уповноваженого ВРУ із прав людини, інформує Департамент соціального захисту населення КОДА.

З 1 липня 2021 року запроваджено єдиний механізм прийняття територіальними громадами від громадян всіх заяв та документів для призначення будь-яких соціальних допомог, пільг, субсидій компенсацій, тощо.

ПК «Соціальна громада» дає змогу забезпечувати прийом первинних документів від громадян для призначення
соціальної допомоги, житлових субсидій, пільг у територіальних громадах за місцем проживання та передавати ці документи в електронному вигляді органам соціального захисту населення.
З позиції Мінсоцполітики новий механізм забезпечує зручність для мешканців територіальних громадах, особливо віддалених від районних центрів, спрощує механізм взаємодії органів місцевого самоврядування та структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій.

Детально – у прикріплених файлах