Можливість отримання соціальних послуг для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю з числа ВПО

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №248 від 21 березня 2023 року «Деякі питання реалізації експериментального проекту з надання в закладах охорони здоров’я, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики окремих соціальних послуг деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, Спеціалізований Миргородський санаторій «Слава» та Спеціалізований Трускавецький санаторій «Батьківщина» є учасниками експериментального проекту, який проводить надання соціальних послуг.

Для отримання соціальних послуг, особа, яка їх потребує (це особи похилого віку та особи з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися з зони бойових дій або тимчасово окупованих територій), повинна звернутись до органу соціального захисту населення за своїм задекларованим/зареєстрованим місцем проживання та подати заяву про надання соціальної послуги та необхідні документи для її отримання.

Умовою надання соціальних послуг є наявність довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Погодження про надання соціальних послуг учасниками проекту здійснює Нацсоцслужба.

Особи похилого віку та особи з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах після опрацювання всіх документів отримують право на поселення в заклад.

Притулок та підтримане проживання надається не більше як на шість місяців.

Деталі у Постанові: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/248-2023-%D0%BF#Text