Механізм визначення мінімального податкового зобовʼязання та порядок його декларування обговорили податківці з платниками податків Обухівщини під час сьогоднішньої зустрічі

Зустріч щодо порядку визначення та декларування  мінімального податкового зобовʼязання провели 16 лютого 2023 року фахівці Обухівського відділу податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Київській області.

Під час заходу начальник Обухівського відділу податків і зборів з юридичних осіб  Андрій Хвасенко роз’яснив суб’єктам господарювання особливості розрахунку мінімального податкового зобовʼязання, порядок формування суми сплачених податків, зборів платежів та витрат на оренду земельних ділянок, які враховуються при його  обчисленні. Також він звернув увагу на те, що для власників, орендарів та користувачів земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, першим роком для визначення МПЗ є 2022 рік, а для розрахунку мінімального податкового зобов’язання тимчасово, – за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки коефіцієнт “К застосовується із значенням 0,04.

Про зміни до форм податкових декларацій та новий  додаток, у якому відображається розрахунок МПЗ, платників детально інформувала заступниця начальника Обухівського відділу податків і зборів з юридичних осіб  Світлана Дубенець, надавши при цьому практичні рекомендації стосовно порядку його заповнення.

Під час заходу податківці відповіли на поставлені питання, враховуючи обрану платниками систему оподаткування та специфіку діяльності підприємств.

Присутнім на зустрічі платникам нагадали, що для оперативної комунікації з бізнесом в ГУ ДПС  у Київській області діє Комунікаційна платформа:kyivobl.ikc@tax.gov.ua,

З новинами податкового законодавства можна оперативно знайомитись, підписавшись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області: https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Крім того, розʼяснення також можна отримати за телефонами гарячих ліній  ГУ ДПС у Київській області  та у Контакт-центрі ДПС.