Легалізація трудових відносин -запорука соціальних гарантій

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу, що одним із важливих напрямків роботи органів податкової служби є легалізація трудових відносин та заробітної плати. Адже легалізація трудових відносин – це запорука соціальних гарантій на майбутнє.
Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Роботодавці, які ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, та видають працівникам зарплату у «конвертах», порушують законодавство та права і соціальні гарантії робітників. З іншого боку, погодившись на одержання зарплати у «конвертах», громадяни України свідомо позбавляють себе соціального захисту.
Звертаємо увагу, що відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску про прийняття
працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Порядок повідомлення Державній податкові службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу та форма Повідомлення про прийняття працівника на роботу визначені постановою КМУ від 17.06.2015 № 413 із змінами.
Фахівцями ГУ ДПС у Київській області  постійно проводиться  роз’яснювальна робота щодо переваг легальних трудових відносин та відповідальність  роботодавців за використання незадекларованої праці.
Підписуйся на Telegram-канал Державної податкової служби
України https://t.me/tax_gov_ua
Підписуйся на сторінку Державної податкової служби
України у Facebook facebook.com/TaxUkraine