
Одним з важливих інструментів реалізації державних стратегічних цілей, з огляду на триваючу збройну агресію російської федерації проти України та тимчасову окупацію частини територій України, є забезпечення доступним житлом внутрішньо переміщених осіб та ветеранів війни.
Світові та вітчизняні практики доводять, що серед ефективних механізмів забезпечення житлом цільової категорії соціально вразливого населення, ключове місце посідає механізм пільгового іпотечного кредитування, який дозволяє задати параметри з урахуванням потреб, спроможностей та критеріїв вразливості.
Запровадження кредитних механізмів, крім соціального аспекту, стимулює економічну активність територій, створення додаткових робочих місць, наповнення бюджету громад та підвищення рівня життя, інтеграцію внутрішньо переміщених осіб у приймаючі громади. Запорукою успіху даного напрямку забезпечення доступним житлом є концентрація всіх можливих зусиль та фінансових ресурсів, в тому числі коштів державного бюджету, бюджетів територіальних громад, благодійної допомоги, міжнародних грантів та кредитів.
Україна вже має ряд успішних проектів, що реалізуються на загальнодержавному рівні, в тому числі за рахунок грантових коштів Уряду Німеччини, наданих через банк KfW, виконавцем якого є Держмолодьжитло.
Держмолодьжитло має мережу регіональних підрозділів, представлену у всіх регіонах України, та понад 30-річний досвід реалізації державних, місцевих житлових програми та міжнародних житлових проектів. Через механізми житлових програм Держмолодьжитла на сьогодні вже забезпечено житлом більше 43 тисяч соціально незахищених родин українців, в тому числі ветеранів війни – 1 398, внутрішньо переміщених осіб – 2 390.
Як внутрішньому переселенцю придбати житло за програмами Держмолодьжитла можна дізнатися на сайті: https://www.molod-kredit.gov.ua/
Також додається список контактних номерів регіональних відділень Держмолодьжитла.