За результатами річного декларування доходів до місцевого бюджету Обухівщини сплачено понад 2 млн.гривень.

Із загальної кількості громадян Обухівщини, які задекларували свої доходи у 2014 році, а таких було 843 особи, мільйонерів 18. Ця категорія декларантів поповнила бюджет, відповідно до поданих декларацій, на суму 705,8 тис.грн.

Наразі, 556 громадян, які подали декларації про отримані протягом 2013 року доходи, претендували на податкову знижку. За результатами розгляду та перерахунку декларацій, їм було повернуто з бюджету 805,0 тис.гривень. Левову частину повернутих коштів склали виплати податкової знижки за навчання – 372,8 тис.гривень, виплати за іпотечними кредитами – 290,0 тис.гривень та виплати на сплату страхових платежів – 122,8 тис.гривень.

Фахівці ДПІ в Обухівському районі нагадують, що відповідно до чинного законодавства, подати декларацію про майновий стан і доходи, з метою отримання податкової знижки громадяни мають право не до 1 травня, а до 31 грудня 2014 року.

Декларуючи доходи, громадяни виконують свій конституційний обов’язок та роблять внесок у економічний та соціальний розвиток країни.

Громадяни, які порушили законодавство, або не сплатили  у встановлені терміни  податок із задекларованих доходів несуть відповідальність у вигляді штрафів, передбачених статтею 126 Податкового кодексу України:

– при затримці до 30 календарних днів включно – у розмірі 10 відсотків від суми боргу;

– при затримці понад 30 календарних днів – у розмірі 20 відсотків від суми боргу.