З березня 2014 року податкову накладну складають за новою формою

Фахівці ДПІ в Обухівському районі нагадують, що наказом Міністерства доходів  і зборів України від 14.01.2014 №10 затверджено нову форму  податкової накладної та порядок її заповнення.Відповідно до Наказу, дана форма застосовується з березня 2014 року.

Як і раніше, податкову накладну складає особа, яка зареєстрована як платник  податку у контролюючому органі та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника ПДВ.

Податкова накладна та додатки до неї складаються та надаються за вибором  покупця (отримувача) в один з таких способів: у паперовому вигляді, в електронній формі.

Усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники заповнюються у гривнях з копійками.

Накладна складається у день виникнення податкових зобов’язань продавця.

Дата складання заповнюється цифрами у такій послідовності:день місяця(2 цифри), місяць(2цифри), рік (4 цифри).При цьому крапки, коми та інші розділові знаки в даті скаладання податкової накладної не проставляються.

Податкова накладна є підставою для  віднесення до податкового кредиту витрат з оплати ПДВ у покупця, зареєстрованого як платник податку.

Не дає права покупцю на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту:

1). відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних;

2). порушення порядку заповнення податкової накладної;

3). складення податкової накладної платником податку, звільненим від сплати податку за рішенням суду, після набрання чинності таким рішенням суду.