Якщо ви надаєте житло в оренду

ДПІ в Обухівському районі повідомляє, що особливості нарахування (виплати) та оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду визначені ст. 170 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями).

Якщо фізична особа-орендар нерухомого майна не є суб’єктом господарювання, то відповідальним за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету є орендодавець.

Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету у строки, встановлені для квартального звітного періоду. А саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.

Крім того, у разі нотаріального посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості, нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця.

Нагадуємо, що громадяни – орендодавці повинні надати декларацію до 1 травня.

Шановні громадяни! Не відкладайте свій візит   на останній день подання декларацій, чекаємо на Вас в ДПІ в Обухівському районі  за адресою: м.Обухів, вул. Каштанова, 20 каб.107. Тел. для довідок (04572) 64581.