У залі офіційних делегацій аеропорту «Бориспіль» затримано сучасні гаджети на суму біля мільйону гривень

Працівниками Київської митниці Міндоходів зафіксовано спробу незаконного переміщення через митний кордон України в пункті пропуску «Бориспіль» 32 сучасних мобільних телефонів, 2-х планшетних комп’ютерів та ноутбуку. Громадянин США, який прилетів з Німеччини, віз мобільні телефони та планшетний комп’ютер для родичів та співробітників-юристів. Для проходження митного контролю було обрано «зелений коридор», який передбачає, що переміщувані ним товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.

Тому, працівниками Київської митниці Міндоходів складено протокол про порушення митних правил. 27 сучасних мобільних телефони «IPhone 5S», 3 телефони «IPhone 5 С» та планшетний комп’ютер марки «IPad mini» вилучено до винесення судом рішення у справі.

Згідно з Митним кодексом України, як особисті речі, що не підлягають письмовому декларуванню можна ввозити не більше 2-х мобільних телефонів та 2-х переносних комп’ютерів. Тому громадянину пропущено вживаний мобільний телефон марки «ІPhone 5 S»  та  мобільний телефон марки «SAMSUNG GALAXY S4», а також  вживаний ноутбук марки «SONY» і новий планшетний комп’ютер марки «SONY XPERIA Z2».