Податковий аудит Обухівщини виявив безпідставне формування валових витрат

Під час перевірки ТОВ «А» встановлено, що підприємство в перевіряємому періоді отримало грошовий кредит від банківської установи на поповнення обігових коштів у сумі 10,0 млн.грн. під 14% річних. Відсотки, сплачені за користування банківським кредитом, підприємство відносило до складу валових витрат, зменшуючи цим оподатковуваний прибуток.

В ході перевірки працівниками управління податкового аудиту виявлено, що в період користування кредитними ресурсами банку, підприємство «А» надало безвідсоткову фінансову допомогу на поворотній основі в розмірі 6,0 млн.грн. ТОВ «Р».

За результатами перевірки ТОВ «А» фахівцями ДПІ зроблено висновок про безпідставне формування валових витрат за рахунок віднесення до їх складу відсотків за користування частиною кредитних коштів (6,0 млн.грн.), які фактично не приймали участі в господарській діяльності підприємства та були вилучені з обігу для надання безвідсоткової фінансової допомоги ТОВ «Р». Зазначені дії призвели до необгрунтованого завищення валових витрат та заниження оподатковуваного прибутку підприємства.

Внаслідок проведеної перевірки працівниками управління податкового аудиту донараховано до сплати в бюджет 0,18 млн.грн.      податку на прибуток.