Особливості в адмініструванні збору за користування радіочастотним ресурсом у 2014 році

Збір за користування радіочастотним ресурсом відповідно до ст.9 Податкового кодексу України є загальнодержавним  збором та справляється  користувачами радіочастотного ресурсу України, яким надано право на користування  радіочастотним ресурсом України у межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі виданих дозвільних документів.

Об’єктом оподаткування Збором є ширина смуги радіочастот, що визначається як частина смуги радіочастот загального користування у відповідному регіоні та зазначена в дозвільному документі, що надає право на користування радіочастотним ресурсом.

Порядок справляння збору визначено  розділом ХУ Податкового кодексу України.

При обчисленні податкових зобов’язань, які виникають з квітня 2014 року, платники Збору застосовують ставки, визначені  статтею 320 розд.ХУ Податкового кодексу України, у редакції Закону України від 27.03.2014р. №1166-УІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Згідно із змінами, внесеними  Законом №1166-УІІ, які набрали чинності з 1 квітня 2014 року, користувачі радіочастотним ресурсом, зокрема, які використовують стільниковий зв’язок (усіх типів), радіозв’язок у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, радіозв’язок у системі передавання даних із використанням шумоподібних сигналів, у разі наявності сукупносі виданих дозвільних документів на користування радіочастотним ресурсом, що належать окремому користувачу, для яких ширина смуги радіочастот не перевищує 30МГц (15х2) у кожному регіоні окремо,застосовують понижувальний коефіцієнт 0,75.