Нова форма податкової накладної набере чинності з 1 березня 2014 року

Головне управління Міндоходів в Київській області звертає увагу платників ПДВ, що наказом Міністерства доходів і зборів України  від 14.01.2014 №10 затверджено нову Форму податкової накладної  та Порядок заповнення податкової накладної.

Новий порядок набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Даний наказ опублікований 18 лютого 2014 року у виданні «Офіційний вісник України».

Тобто, починаючи з 1 березня 2014 року платникам ПДВ необхідно складати податкові накладні за новою формою.

В цілому форма податкової накладної практично не змінилась. З податкової накладної виключено реквізит – номер свідоцтва платника ПДВ. Також змінився лівий верхній блок податкової накладної, де тепер можна зазначити електронну податкову накладну.

Тепер податкові накладні та додатки до неї складаються та надаються за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів: у паперовому вигляді, в електронній формі.

Крім того, пунктом 8 Порядку заповнення податкової накладної передбачено, що податкова накладна є підставою для віднесення до податкового кредиту витрат зі сплати податку на додану вартість у покупця, зареєстрованого як платник податку. Не дає права покупцю на віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту:

– відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому такій реєстрації підлягають податкові накладні, складені в електронній формі, а у разі складання податкової накладної у паперовому вигляді – такій реєстрації підлягають податкові накладні, які відповідають вимогам пункту 11 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України;

– порушення порядку заповнення податкової накладної;

– складення податкової накладної платником податку, звільненим від сплати податку за рішенням суду, після набрання чинності таким рішенням суду.

З наказом можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Міндоходів України за адресою: http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/63069.html.