На Київщині міфічні соняшники дозволили ухилитися від сплати податків на суму майже 62 млн. гривень

На жаль, сьогодні підприємства знаходять безліч способів обійти законодавство та уникнути необхідності виконувати свій обов’язок перед державою – вчасно та в повній мірі сплачувати податки. Таким «винахідникам» органи Міндоходів Київщини здійснюють активну протидію.

Нещодавно слідчим управлінням фінансових розслідувань ДПІ у Києво-Святошинському районі до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення двох кримінальних правопорушень за фактами порушення податкового законодавства підприємствами Київщини, що ведуть свою діяльність у сфері роздрібної торгівлі. Посадові особи цих товариств ухилялися від сплати податків шляхом здійснення фінансово-господарських взаємовідносин по придбанню продукції від підприємств, що мають ознаки фіктивності, та подальшої реалізації придбаних товарів за межі митної території України.

Основним видом діяльності зазначених підприємств є роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах з перевагою продовольчого асортименту, експорт та імпорт товарів продовольчої групи. За допомогою Інтернет-сайту службові особи підприємств здійснювали нетиповий експорт (у тому числі до країн з пільговою системою оподаткування) продукції соняшника до Туреччини, Італії, Іспанії, Російської Федерації, Малайзії, Індії, Китаю, Франції, Мальти. Через посередників Кіпру в поточному році цими двома підприємствами здійснено експорт продукції олії та макуха соняшнику. Фактично вказану продукцію отримують нерезиденти Італії, Іспанії, Індії та інших країн.

Також, в ході відпрацювання встановлено, що дані товариства є імпортерами товарів продовольчої групи та горілчаних виробів. У відповідності до укладених контрактів підприємства імпортують товар з Китаю, Німеччини, Франції, Молдови. За наявною інформацією імпортовані товари розмитнені по заниженій вартості, а податковий кредит сформовано від підприємств з ознаками фіктивності з метою ухилення від сплати податків шляхом заниження об’єкту оподаткування.

Згідно актів документальних позапланових виїзних перевірок зазначених підприємств встановлені порушення, що призвели до заниження суми податку на додану вартість в сумі майже 15 млн. грн. та заниження податку на прибуток у розмірі більше 14 млн. гривень, а по другому підприємству – до заниження суми податку на додану вартість, яка підлягає сплаті до бюджету, на загальну суму 32,8 млн. гривень.

Досудове розслідування по даним справам триває.