На Київщині ліквідовано міжрегіональний «конвертаційний центр»

28 березня цього року, співробітниками оперативного управління ГУ Міндоходів у Київській області спільно з співробітниками оперативного управління ГУ Міндоходів у м. Києві, при проведенні заходів у межах кримінального провадження, ліквідовано міжрегіональний «конвертаційний центр». Група з 5 осіб створила «конвертаційний центр», який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки Київської області та м. Києва з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Учасники «конвертаційного центру» розробили злочинний план, який полягав у проведенні за матеріальну винагороду безтоварних операцій, з використанням первинних документів і розрахункових рахунків суб’єктів фіктивного підприємництва. В свою чергу готівкові кошти отримувались кур’єром у банківській установі, які в подальшому поверталися замовникам послуг конвертації та мінімізації, за винятком відсотків за їх конвертацію.

У злочинній схемі, створеній учасниками, використовувались реквізити 18 СГД з ознаками «фіктивності».

В ході ліквідації «конвертаційного центру» проведено 23 обшуки в м. Києві та Київській області.

В результаті проведених обшуків вилучено 40 тис. грн. та 22 печатки.

З метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків, накладено арешти на 25 розрахункових рахунків підприємств.

Загальний обіг «проконвертованих» коштів протягом 2012-2013 років склав 324,6 млн. гривень.

На даний час проводяться слідчі дії у відношенні учасників «конвертаційного центру» з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності.