Махінації сільськогосподарського підприємства на Київщині призвели до ухилення від сплати податку на додану вартість в розмірі 33,5 млн. гривень

Працівниками Міндоходів Київщини під час перевірки сільськогосподарського підприємства «А» – суб’єкта спеціального режиму оподаткування, встановлено нецільове використання коштів, акумульованих на спец рахунках в сумі 5,7 млн. гривень.

Крім того, підприємством «А» отримано від декількох підприємств попередню оплату за сільськогосподарську продукцію в значних розмірах. Обсяги поставки не відповідають виробничим потужностям підприємства. Попередня оплата поверталася покупцям в наступних звітних періодах. Тобто фактично не відбувалися операції з відвантаження/поставки сільгосппродукції, а здійснювалося надання права користування податковим кредитом третім особам з метою зменшення  ними сплати податку на додану вартість до бюджету на суму понад 27,5 млн. гривень.

Вказана операція за своїм змістом є операцією з продажу незавершеного виробництва. Внаслідок чого суми податку на додану вартість, отримані підприємством в якості передоплати, підлягають відображенню не в скороченій, а у загальній податкової декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

За результатами контрольно-перевірочних заходів до бюджету донараховано податку на додану вартість на 33,5 млн. гривень.