Чергове шосте засідання Української міської ради не відбулось через відсутність кворуму

Сьогодні, 25 червня, чергове шосте засідання Української міської ради VIII скл. не відбулось через відсутність кворуму.

Чомусь актуальними для громади, на думку деяких депутатів, все ж таки залишаються питання Про недовіру та розпуск складу виконавчого комітету Української міської ради та про дострокове припинення повноважень секретаря Української міської ради Катерини Проценко, які без вагомих на це причин мають скласти свої повноваження.

Саботаж сесійних засідань та питань, які виносяться на порядок денний частиною депутатів не тільки гальмує розвиток громади в цілому, а й формує негативну думку суспільства про місцеве самоврядування.

Українська територіальна громада, яка об’єдналася заради спільного розвитку та майбутнього, потребує вчасно опрацьовані депутатами соціальні, гуманітарні, економічні та земельні питання, а також інші пункти, які дають змогу перетворити громаду на сучасну, прогресивну та розвинуту ОТГ.

Усі питання порядку денного сесії попередньо розглядаються на постійних комісіях та погоджувальній раді, де можна знайти компроміс між спірними питаннями, і при конструктивному діалозі приймати рішення на сесійних засіданнях.

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» зазначено, що міський голова скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради. Відповідно до п. 1 ст. 28 Регламенту Української міської ради VIII скликання, сесію відкриває і веде міський голова.

Регламентом Української міської ради VIII скликання передбачено, що при відмові чи неможливості скликання сесії міським головою та секретарем ради сесія скликається з ініціативи третини депутатів від загального складу ради або постійною комісією ради. Таким чином, Регламентом Української міської ради VIII скликання зазначено, що лише у випадку відмови чи неможливості скликання сесії міським головою сесія має бути скликана з ініціативи третини депутатів від загального складу ради. Оскільки міським головою було скликано шосту сесію та перенесено її на 25 червня 2021 року, скликання та проведення чергової сесії 16 червня 2021 року за пропозицією однієї третини депутатів від загального складу ради не відповідає чинному законодавству України.

16 червня 2021 р. відповідно до графіка виїзного прийому громадян, який було заплановано заздалегідь (інформація була оприлюднена на офіційному сайті УМР), голова Української міської ради Олександр Туренко вів прийом громадян у с. Щербанівка з 10:00 до 12:00 год.

Громада просить депутатів не займатися політичними переворотами, а виконувати свої прямі функції, якими їх наділили виборці. А саме, діяти в інтересах мешканців громади, а не переслідувати власні цілі.