Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам з 1 квітня 2022 року

Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії відповідно до абзацу 5 частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі Закон), тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим – третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах.

Тобто  перерахунок проводиться з урахуванням, або менш як 24 місяців страхового стажу, після призначення/попереднього перерахунку пенсії,  або менше 24 місяців страхового стажу, але після призначення/попереднього перерахунку пройшло не менше 2-х років.  Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія та страхового стажу, або тільки стажу, якщо по заробітній платі перерахунок не вигідний.

Відповідно до статті 24 Закону після 1 січня 2004 року обчислення страхового стажу здійснюється за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі Реєстр) на підставі поданих страхувальником звітів  та після надходження даних про сплату єдиного соціального внеску.

Оскільки законодавством з 1 січня 2021 року передбачено щоквартальне подання звітності з ЄСВ і податку на доходи фізичних осіб замість щомісячного, строки подання такої звітності – протягом  40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, тобто до 10 травня 2022 року.

Отже, оскільки станом на 1 квітня 2022 року даних про набутий страховий стаж  та заробітну плату за січень та лютий 2022 року ще не буде, тому автоматичний перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам буде проведено з 1 квітня 2022, але після надходження відомостей про сплату єдиного внеску за попередній квартал.

Розмір пенсії  буде переглянуто з 1 квітня цього року та проведено відповідну доплату.

Працюючі пенсіонери, у який станом на 01.04.2021 не виконуються вищезазначені умови щодо страхового стажу, після набуття права на такий перерахунок можуть не чекати наступного автоматичного перерахунку та особисто звернутися з відповідною заявою до органів Фонду.

Відділ обслуговування громадян №13 (сервісний центр)