Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

ЗВІТ ЗА 2020 ПРО РОБОТУ УКРАЇНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ВАРТИ

Відповідно до функціональних обов’язків, наряди  Української міської варти забезпечували охорону громадського порядку в м. Українка, здійснюючи патрулювання згідно маршрутів:

№ I Дитячі садки «Хоровод» (журнал), «Альонушка» (журнал), «Сонечко» (журнал), ЗОШ №1 (журнал) та №2 (журнал), гуртожитки ПТУ (журнал) та ДГТ (журнал) №1, №2, що по вул. Юності 11, 15, 17; ПТУ №2 (журнал), Комунальне підприємство «Міський ринок», при ринкова площа, автостанція  м. Українка,   вул. Юності, вул. Зв’язку, вул. Будівельників, пл. Шевченка.

№ II Місця ймовірного скупчення молоді по вул. Сосновій поблизу буд. 2, 4а, 6; вул. Енергетиків поблизу буд 2, 6, 8, 12, 14; Медичне училище (журнал), пр-т Дніпровський, вул. Енергетиків, вул. Соснова, спортивний зал в БК «Енергетик» (журнал).

III додатковий маршрут м. Українка (літній маршрут).

Муніципальне громадське формування з охорони громадського порядку в м. Українка Обухівського району Київської області “Українська міська варта” створено відповідно до закону України “Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону” і затверджено рішенням загальних зборів, рішенням 46-ої сесії Української міської ради 6-го скликання від 17 жовтня 2013 р. Державну реєстрацію юридичної особи проведено 2013 р.

Початок роботи Української міської варти з 1 травня 2014 Правовою основою діяльності формування є Конституція України, Закон України ” Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону”, інші закони України, акти Президента України і Кабінету Міністрів України, рішення міської ради міста Українка та її виконавчого комітету з питань діяльності та фінансування формування з охорони громадського порядку, боротьби із злочинністю та адміністративними правопорушниками, а також статут формування.

Українська міська варта була створена для підвищення рівня захищеності мешканців міста Українка, Стара Українка. Вищим керівним органом Української міської варти є загальні збори членів формування.

Структура та штат Української міської варти

–  одна одиниця – начальник формування;

–  одна одиниця – заступник начальника – начальник штабу;

–  чотири одиниці – старшого інспектора охорони громадського порядку;

– десять одиниць – інспектори охорони громадського порядку;

– одна одиниця – бухгалтер;

– три одиниці – сезонні інспектори;

–  двадцять одиниць – членів формування.

ВСЬОГО – 20 працівник.

Порядок та графік роботи:

Кожен працівник, окрім бухгалтера та начальника працює згідно встановленого та затвердженого графіку. Щоденні патрулювання містом наряду з двох інспекторів здійснюється з 08:00 до 16:00, з 16:00 до 00:00, з 00:00 до 08:00, посилення патруля старшим інспектором з 19:00 до 03:00  загальний робочий час на день 8 годин. Також додатковий патруль на літній період з 20:00 до 04:00 двома працівниками в районі дніпровської набережної.

Здійснюється реагування у випадках, коли є необхідність брати участь у рейдах, складати протоколи про адміністративні правопорушення, бути свідком або працювати з будинковими комітетами, навчальними закладами, громадськістю.

Кожного дня  (8 годин з 09:00 до 18:00) на робочому місті в штабі громадського формування знаходиться начальник формування або його заступник. До їх функцій належать: проведення нарад, інструктаж, розвід, контроль, представлення формування в інших закладах та установах, участь у рейдах, складання протоколів про адміністративні правопорушення, робота з будинковими комітетами, навчальними закладами, громадськістю, національною поліцією, підготовка звітів, планів роботи, фінансовий контроль.

Члени формування під час спільної взаємодії з працівниками національної поліції мають право застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби індивідуального захисту заряджені речовинами сльозоточивої та дратівливої дії, у випадках і порядку передбачених законом – гумові палиці, наручники, газ “терен”.

На період чергування або проведення цільових заходів наряд забезпечений радіотехнічними засобами в кількості 5 шт. дві рації у патруля, одна рація база, у міській раді, підмінна рація (резерв) на випадок пошкодження.

Кожному черговому наряду Української міської варти визначається маршрут (мікрорайону поділеного на патрульні дільниці) з відпрацьованими планами дільниць, маршрутами його руху і місцями громадського відпочинку на предмет встановлення осіб, які знаходяться в розшуку та профілактиці попередження скоєння адміністративного, або кримінального злочину, мапа руху знаходиться у планшеті наряду. На літній період формування забезпечене спец одягом та іншими предметами екіпіровки.

Інспектори ОГП під час виконання своїх обов’язків з охорони громадського порядку після обов’язкового пред’явлення посвідчення члена формування, мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення. За період 2020 року Українською міською вартою було отримано викликів з Колл-центру-984, повідомлень НП-125 , повідомлень громадян – 84, здійснено – 25 затримань, співпраця з НП – 116, виписано – 359 попереджень на автомобілі, забезпечено охорону громадського порядку – 457, складено – 151 протоколи, розкрито злочинів  – 27, винесено – 9 офіційних застережень.

Надавалась допомога національній поліції по забезпеченню громадського порядку, запобігали адміністративним правопорушенням та кримінальним злочинам.

Патрулюючи по заданим маршрутам перевірялися під’їзди будинків та прилегла територія, що до виявлення осіб без постійного місця проживання.

Нарядом Української міської варти під час патрулювання по заданому маршруту здійснюється відмітка у журналах контролю патруля – ЗОШ №1, №2, дитячі садки, РМЛ, музична школа, ПТУ, мед училище, спорткомплекс, ДГТ по вул. Юності 15, 17, гуртожиток ПТУ, чергового по стадіону та робляться відповідні записи в журнали контролю, при опитані чергових щодо забезпечення охорони громадського порядку.

Був розроблений додатковий маршрут та створений додатковий патруль по охороні правопорядку для підсилення основного патруля в нічний час з 20:00 години до 04:00 години із залученням для цього нових працівників, які активізували роботу, щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення тим самим збільшився рівень захищеності та спокою громадян м.Українка.

Патрулюючи містом найбільш частіше зустрічаються порушення статей 152 (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів), 154 ( порушення правил тримання собак і котів ), 1751 ч.1( куріння тютюнових виробів у заборонених місцях) КУпАП.

Українська міська варта забезпечувала охорону громадського порядку при проведенні святкувань, концертів, молодіжних фестивалів, інших масових заходах, надавалася допомога громадянам при пожежі, викликалась швидка допомога.

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ

Під час спілкування з правопорушниками та доставки їх до УМВМ виникають неординарні випадки – психічно-неврівноважена поведінка через алкогольне сп’яніння та наркотичний вплив, загрожує життю та здоров’ю працівників Української міської варти.

Отримуючи виклики від чергового національної поліції чи колл-центру про виникнення бійки чи іншого порушення не маючи авто в підрозділі інспектори не мають можливості для здійснення швидкого реагування та підвищення рівня захищеності населення.

Фінансування здійснюється у межах коштів загального фонду міського бюджету м. Українка у відповідності із статутом Української міської варти на підставі угоди з формуванням та затвердженого річного кошторису Української міської варти. Всі працівники Української міської варти працюють на постійній основі.

На даний час в повному обсязі забезпечені амуніцією та зимовим одягом.

В процесі відбору утворюється грамотний, фізично витривалий колектив який хоче працювати на постійній основі задля забезпечення порядку в м. Українка. Зараз триває процедура кваліфікованої підготовки в Обухівському ВНП.

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2023 Українська громада - всі права захищено