ПРАВИЛА користування та експлуатації вогнегасниками

Згідно з правилами експлуатації та типових норм належності вогнегасників будинки та приміщення різного призначення мають бути оснащені переносними або пересувними вогнегасниками.

Вогнегасники – пристрої призначені для гасіння пожеж на їх початкових стадіях. Найбільш розповсюдженими, через свою універсальність, є вуглекислотні та порошкові вогнегасники.

Вуглекислотні вогнегасники заповнені зрідженим діоксидом вуглецю, ними можна гасити практично будь-які поверхні на невеликій площі.

Порошкові вогнегасники використовуються для гасіння раптових спалахів рідких, газоподібних та твердих речовин.

Порядок використання вогнегасника:

• Зірвати пломбу.
  • Висмикнути чеку.
  • Стати до осередку займання з навітряної сторони.
  • Розтруб або шланг вогнегасника направити в осередок пожежі на відстані не менше 1,5 м.
  • Натиснути на важіль (відкрити вентиль) і приступити до гасіння.

Важливо:

• Не можна триматися за розтруб вуглекислотного вогнегасника голими руками, оскільки суміш при виході охолоджується до -70, тому приступаючи до гасіння обов’язково одягніть цупкі рукавиці.
  • Не варто гасити вуглекислотним вогнегасником одяг, що зайнявся на людині, оскільки вогнегасна речовина призводить до обморожень оголених ділянок шкіри.
  • Під час гасіння вогнегасником електропроводки та електроприймачів напруга має бути не більше 1000 В.
  • Після вдалого гасіння пожежі, потрібно провітрити приміщення, щоб підвищена концентрація вуглекислоти не призвела до непритомності.
  • Не слід вдихати повітря і під час безпосереднього користування вогнегасником – краще затримати дихання на кілька хвилин.

Шановні громадяни, пам’ятайте: своєчасне використання вогнегасника допоможе Вам не допустити розповсюдження полум’я, мінімізувавши при цьому матеріальні збитки та зберігши здоров’я, а можливо і життя людей.

Інформує: Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області