Обережно – гриби можуть бути небезпечними!

На Обухівщині грибний сезон в самому розпалі, і відповідно вже почали фіксуватися випадки отруєнь. На жаль, пересічні громадяни не завжди обережні, збираючи гриби та готуючи з них різноманітні страви. Тому й потрапляють до сумної статистики постраждалих.

Гриби – дуже цінний високобілковий харчовий продукт. За вмістом білка вони переважають ягоди, фрукти, овочі. Кілограм сушених грибів за калорійністю порівнюється до 3 кг м’яса чи риби, окрім того, гриби вирізняються високим вмістом вітамінів (В1, В6, РР, С) та мінеральних речовин (фосфор, кальцій, цинк, мідь, залізо, марганець).

Але перш ніж кинутися до лісу за всіма цими «вітамінами», треба пам’ятати, що з майже 500 видів грибів, які ростуть на Україні, лише 12 можна вживати в їжу. До того ж  їстівні гриби можуть бути отруйними, оскільки вбирають в себе токсичні речовини з навколишнього середовища, а тому не потрібно збирати гриби поблизу автодоріг, сміттєзвалищ, залізниці.

Гриби необхідно в день їх збирання перебрати, промити і піддати кулінарній обробці (прокип’ятити – 10 хв, відвар злити). Тільки після цього гриби можна варити або смажити. Готові страви з грибів необхідно зберігати на холоді, бажано не більше 24 годин в емальованому посуді. Не давайте їсти гриби малолітнім дітям. Ніколи не збирайте грибів, яких не знаєте, якщо гриб викликає хоч найменший сумнів, краще його позбутися.

Якщо Ви допустилися помилки, слід пам’ятати, що першими симптомами отруєння грибами є нудота, блювання, біль у животі, пронос і з’являються вони через 1-4 години після вживання з’їдених грибів.

Перші дії при отруєнні грибами: викличте «швидку допомогу»; терміново промийте шлунок (випийте 5-6 склянок кип’яченої води, або блідо-рожевого розчину марганцю чи підсоленою водою, натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювання, прийміть 4-5 таблеток активованого вугілля).

Слід завжди пам’ятати, що тільки вміння розпізнавати їстівні гриби і правильне їх приготування вбереже вас від отруєння.

Інформує: Обухівський РУ ГУ ДСНС України у Київській області