Роз’яснення щодо відключення електроенергії у місті та селах громади

Сьогодні ліміти споживання електроенергії діють в усіх регіонах України протягом доби. Для дотримання лімітів обленерго застосовують графіки погодинних відключень для промислових та побутових споживачів. Інформацію, коли саме можуть бути застосовані відключення у вашому регіоні, можна дізнатись в кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах. Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже шести ракетних ударів ворога по українських електростанціях. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень – цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому Диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів з урахуванням безперервної роботи об’єктів критичної інфраструктури та об’єктів життєзабезпечення міста. Більш детально інформація розміщена на сайті Укренерго https://ua.energy/ та ДТЕК https://www.dtek-krem.com.ua/ua.

Окремо хочемо звернутися до підприємців, щодо вимкнення освітлення рекламної продукції та вивісок. Відповідно на сьогодні обмежено вуличне освітлення в громаді, працює на добу лише 1.5 години для забезпечення безпеки громадян та дорожнього руху.

Зауважимо, що після постійних відключень та стрибків напруги відбувається збій обладнання, і мешканці можуть бачити на окремих локаціях ввімкнене вуличне освітлення. Фахівці працюють над тим, щоб відрегулювати ситуацію. У свою чергу виконавчий комітет Української міської ради звернеться до Київської обласної державної адміністрації та ДТЕК, щодо справедливого та рівномірного розподілу погодинних відключень в нашій громаді.

Зазначимо, що за повідомленням Укренерго, з 8 червня зміниться методика доведення лімітів , щоб графіки були більш рівномірними.