Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

Допомога воїнам АТО

113008В Обухові відбулося засідання на тему: «Стан надання допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в АТО, та демобілізованим військовослужбовцям, які бра­ли участь в АТО, та їхнім сім’ям. Готовність об’єктів цивільного захисту населення і систем оповіщення населення у випадку надзвичайної ситуації».

У засіданні взяли участь посадовці області, району, місцевих рад. Заступник голови Київської облдержадміністрації Дмитро Христюк зазначив, що сьогодні на Київщині проходять заходи, спрямовані на надання відповідної допомоги учасникам АТО та їхнім родинам. Викону­ють роботу щодо направлення демобілізованих осіб на оздоров­лення: «Головне, щоб хлопці знали до кого звертатися. Якщо є якась проблема, одразу інформуйте мене, наш профільний відділ. Го­ловне – це оперативність. Держа­ва надає допомогу, область, місто, і таким чином людина отримує необхідне».

Спільно з керівниками району та міста за участю учасників АТО було обговорено питання всебічної допомоги воїнам : надан­ня юридично-правової допомоги щодо пільгового перевезення, звільнення сплати за комунальні послуги, розробки місцевої про­грами з надання матеріальної допомоги учасникам АТО, оздо­ровлення поранених, виділення земельних ділянок, проведен­ня соціальної та психологічної реабілітації демобілізованих.

Дмитро Христюк наголосив на важливості інформування учасників АТО та їхніх сімей в отриманні матеріальної допо­моги від облдержадміністрації, відпрацювання системи «Єдине вікно» та «Пам’ятки для воїнів АТО», створення соціального паспорту учасника АТО. Вкотре акцентував увагу на необхідності залучення активних учасників АТО до громадського життя. Заступник голови Київської облдержадміністрації дав дору­чення визначити відповідальну особу за оздоровлення поране­них учасників АТО в госпіталі с. Циблі, Переяслав-Хмельницького району, запропонував залучати демобілізованих учасників АТО до участі в різних турах по містах України.

У рамках питання організації надання допомоги військовослужбовцям, які бе­руть учать в антитерористичній операції, демобілізованим та їхнім сім’ям доповідала Галина Білоконь та представники Обухо­ва й Українки: «Із 1 січня по 1 лип­ня 2015 року управлінням соцза­хисту населення відшкодовано 480 тисяч 100 гривень на покрит­тя виплат середнього заробітку 12 підприємствам Обухівського району. Всього кількість мобілізованих працівників – 35 осіб. За ними упродовж року зберігаються робочі місця на період проходження військової служби. Надаються матеріальна допомога та відповідні пільги».

Міський голова Обухова Олек­сандр Левченко запропонував підтримувати сім’ї хлопців, які зараз беруть участь у АТО. Та­ким чином із червня з міського бюджету мобілізованим було виділено 1500 гривень, чоловікам, які воюють у зоні АТО – 4000 гри­вень, пораненим – 10000 гривень, на поховання – 40000 гривень.

У місті Українка затверджена Комплексна програма підтримки учасників АТО та членів їхніх сімей, яка працює з початку цьо­го року. До неї входять наступні заходи: надання матеріальної допомоги, компенсація сплати за користування житлово-кому­нальними послугами (утримання будинків, споруд та прибудинко­вих територій, теплопостачання, постачання гарячої води, водо­постачання та водовідведення). Для цього достатньо довідки із військової частини.

Заступник міського голови Оксана Кирилюк зазначає: «Ці відшкодування здійснюються згідно з розрахунком, який ви­ставлений відповідною комуналь­ною службою. Комунальні по­слуги відшкодовуються повністю, а не з розрахунку на одну осо­бу. Тобто якщо сім’ї приходить квитанція, в якій написано, що вони мають сплатити за водопо­стачання, наприклад, 100 гри­вень, то ми відшкодовуємо усю суму. Ми активно співпрацюємо із комунальними служба­ми. Кількість учасників АТО збільшується, тому наш реєстр постійно оновлюється. Також діти учасників АТО мають право бути першочергово зарахованими до дитячого садочку і звільняються від сплати за харчування. Це наша місцева пільга.

Також ті діти, які бажають відвідувати спортивні секції, творчі колективи, підпорядковані Українській міській раді, мають змогу займатися там безкоштов­но».

Сума з відшкодування ко­мунальних послуг складає по­над 100 тисяч гривень і наразі збільшується, а сума матеріальної допомоги у 2015 складає 35200 гривень. За словами Оксани Олександрівни, немає жодного учасника АТО чи його родини, які би звернулася до міської ради і не отримали допомоги.

Окрім того, в Українці створена спілка воїнів АТО. «За сприяння міського голови Павла Козирєва ми відвоювали у Держкомзему земельні ділянки розміром у 2,5 гектари. Зараз документи пере­бувають на розробленні плану детального планування. Близь­ко 25 учасників АТО отримають земельні ділянки. Також зарезер­вовано півгектара землі на березі річки Дніпро, де буде створена зона реабілітації для учасників спілки. Українчани, учасники АТО та члени їхніх сімей у червні відвідали з екскурсією «Парк Київська Русь», – говорить за­ступник міського голови.

У ході заходу доповідали про надання юридично-правової до­помоги учасникам АТО, про стан виділення їм земельних ділянок, проведення соціальної та психологічної реабілітації, а також про стан проведення чер­гових призовів та готовність об’єктів соціального захисту на­селення і систем оповіщення у ви­падку надзвичайної ситуації.

Телефони «гарячої лінії» Штабу допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в АТО, та їхнім родинам: 044-286-17-39; 067-240-40-15.

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2023 Українська громада - всі права захищено