Замість квітів на клумбах – автівки?

fd07824c84965ee01942c4ea54682a77Автівки припарковані на газоні чи посеред дитячого майданчика – звичні «пейзажі» міста. Яким чином співіснують люди й машини? На подвір’ї будинку близько 10 місць для паркування автомобілів. Влас­ники автомобілів щасливі, що знаходять хоча б місце на тротуарі чи газоні. Мешканці будинку, особливо батьки ма­леньких дітей, обурюються, що припарковані авто псують і без того невелику зелену зону, ще й сигналізації дуже часто будять людей уночі.

В Українці проблему парку­вання врегульовано «Прави­лами благоустрою території, забезпечення чистоти і по­рядку в м. Українка та с. Плю­ти», затвердженими рішенням Української міської ради дванадцятої сесії шостого скликання.

Водії зобов’язані неухильно виконувати вимоги чинних пра­вил.

Зокрема, до таких вимог на­лежать:

• заборона паркування в зоні дії знаків «зупинка/стоян­ка заборонена», на дорожній розмітці, пішохідних перехо­дах;

• заборона паркування без­посередньо у місцях заїзду/виїзду транспортних засобів;

• заборона зупинки і стоян­ки на зупинках громадського транспорту;

• після нещодавніх змін ка­тегорично закріплено заборону паркування на газонах;

• обмеження паркування на тротуарах (окрім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встанов­леними із табличками);

• паркування у дні, години, передбачені відповідними зна­ками;

• залишення вільними спеціально виділених місць для інвалідів;

• паркувати транспор­тний засіб так як визначено спеціальними знаками-таблич­ками;

• після паркування транс­портного засобу водій зобов’язаний запобігти його самовільному руху, проникнен­ню до нього та/чи заволодіння ним.

Тому паркування транс­портного засобу на газоні або ж на тротуарі є підставою для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопору­шення. Тобто за паркування на газоні або ж на тротуарі водії сплачують штраф у розмірі від 340 до 1360 грн.

Водночас будь-яке пору­шення паркування має бути підставою до притягнення до відповідальності.

Так, у минулому році за по­рушення правил паркування на водіїв-правопорушників було накладено два максимальних штрафи у розмірі 1360 гривень.

На даний час до Адміністративної комісії Української міської ради направ­лено п’ять адміністративних протоколів за порушення пра­вил паркування, які перебува­ють у процесі розгляду.

У місті будуть проводи­тися регулярні перевірки та відпрацювання з метою поліпшення ситуації щодо до­тримання правил паркування та благоустрою.

Українська міська варта