Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

Вчора – мале місто Шумськ, сьогодні – успішна об’єднана громада!

 

Рік тому децентралізаційний марафон передав свою естафету ще одному місту – мальовничому і успішному нині Шумському краю, що на Тернопільщині. Лише за рік об’єднана територіальна громада, а це 35 сіл із адміністративним центром м. Шумськ, стала прикладом чи не для всієї України: сюди з’їжджаються представники усіх міст та населених пунктів, аби побачити реформу в дії.

Нещодавно на Тернопільщину з дводенним візитом прибули і представники органів місцевого самоврядування міста Українки, а також представники майбутньої української об’єднаної громади, аби відвідати ряд об’єктів Шумщини та на власні очі побачити, що децентралізаційна реформа таки має на меті позитивні зміни. Із основними кроками формування ОТГ та першими здобутками на шляху децентралізації ознайомили гостей міський голова Віктор Плетюк, сільські старости та представники створеної об’єднаної територіальної громади.

Віктор Плетюк, міський голова м. Шумськ :”Шумськ – одне із найстаріших міст у Тернопільській області. Раніше, до об’єднання громади, населення складало 5400 чоловік, з бюджетом, соромно казати, в 4 млн. грн. Шумська громада об’єднала в себе 18 сільських рад, а це – 35 сіл, плюс міська рада, і зараз  населення становить більше 21 тис чол.. Ще до об’єднання бюджети сіл були не те що мізерні, а просто «супер» мізерні: уявіть лише,  бюджет усіх 18 сільських рад був приблизно як бюджет одного міста, 3-4 млн. У середньому на одну сільську громаду призначалось 70 тис грн. в рік – про який розвиток могла йти мова? Я не можу сказати, що об’єднались і стало в нас усе зразу, ні, але все пізнається у порівнянні, і ми дійсно бачимо різницю – на минулий рік ми мали 23.7 млн. грн.. власного доходу, і за рік він виріс у 4 рази, це не говорячи про різного роду субвенції. У 2017 році, без субвенції, на ОТГ затверджено бюджет в 102 млн.грн. Медичну субвенцію – маємо, освітню – теж, маємо і державну субвенцію на інфраструктурний регіональний розвиток.  До нас приїздило багато представників інших міст, слухали наш досвід, і, слід зауважити, майже всі, хто у нас побував, хто побачив на власні очі реальні дії, уже об’єдналися. Багато запитують, а що ж робиться для сіл? У нас після об’єднання була сесія, і першочергово ми вирішили кожній сільській раді, а їх 18, зробити по дорозі. Для когось це була дивина, бо роботи розпочались, як і планувалось. Я впевнений, що місто і села, які об’єдналися, на даний час тільки виграють від децентралізації. Якщо згадувати, як усе починалося, то, хоч і небагато часу пройшло, але все згадати важко – кожен день у нас був насичений, постійно робили збори, засідання, уся громада приймала рішення і ми самі собі ставили завдання, які першочергово і де потрібно вирішити. Пам’ятаю, була постанова, у якій зазначалось, що старости не отримують заробітних плат. Я особисто був противником цього, ми збирались, голосували, і зараз усі старости отримують заробітні плати на рівні заступника міського голови

Віктор Карп’юк, виконуючий обов’язки старости Рохманівської сільської ради: “Серед переваг об’єднання – це, звичайно, значне поповнення бюджету села, за рахунок чого ми мали можливість відразу розпочати поточний ремонт двох доріг, одну на суму 200 тис.грн., інша – 150 тис. грн.. Багато хто турбується за довідки, та я хочу сказати, що для нас розробили спеціальні печатки, у кожного зі старост вони є, і ми маємо право вчиняти різного роду нотаріальні дії , видавати ті чи інші довідки на місцях. Чесно зізнатись, було спочатку трішки страшно, люди не вірили в реформу, та зараз ми бачимо реальні зрушення, що щось та й робиться. Нещодавно за сприяння міської ради було залучено двох інвесторів із Польщі, будемо встановлювати культурну пам’ятку, планується побудувати спортивний майданчик, міська рада вже погодилась виділити на це 20 тис. грн.. Кожен староста – це і представник виконкому, тому на засіданнях та сесіях ми представляємо погляди і побажання наших жителів.

Катерина Проценко, секретар Української міської ради: “Серед усіх областей України, Тернопільщина має найбільше ОТГ, і одними із перших об’єдналися саме громади Шумщини. За цей невеликий проміжок часу тут вже встигли розробити та втілити у життя цілу низку проектів: зробили капітальний ремонт доріг у Шумську на суму близько 11 млн. грн., реконструкцію очисних споруд, вклали чимало коштів на вирішення питань енергоефективності у навчальних закладах, активно взялися ремонтувати дороги у селах. Якщо говорити мовою порівнянь, загальна сума на ремонт сільських доріг після об’єднання  стала у 6 разів більшою, ніж була в 2015 році. Шумська громада активно бере участь грантових конкурсах, і вже на початку року отримала можливість за фінансової підтримки європейських донорів розпочати реконструкцію приміщення кінотеатру «Мир» у Шумську під сучасний Центр надання адміністративних послуг. Маємо надію, що найближчим часом ми також створимо спроможну об’єднану громаду та почнемо реалізовувати серйозні проекти в сусідніх громадах.

Опанасюк Наталія, голова с. Щербанівка: “Ми відвідали багато об’єктів Шумської ОТГ, і переконалися в ефективності децентралізації; наша громада з нетерпінням чекає якнайшвидшого об’єднання. Нам сподобалось у цій громаді буквально все, і мій висновок від зустрічі такий – об’єднуватися і проводити реформи для нашого села потрібно, ми віримо, що це принесе позитивні результати.

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2023 Українська громада - всі права захищено