В день Святої Трійці село Халеп'я відсвяткувало день села

В день Святої Трійці село Халеп’я відсвяткувало день села.

Під сучасною назвою Халеп’я вперше згадується 29 липня 1508 року в документі київського воєводи Юрія Монтовтовича який дозволяв господарському товмачу Солтанові Алдієвичу продати «бортну землю поблизу городища Халеп’я за Дніпром» Київському Пустинно-Микільському монастирю. Також існують документи польського короля Сигізмунда ІІІ 1596 та 1597 років про конфіскацію «урочища над Дніпром Халепля» в учасників козацьких повстань Григорія і Якова Халепських на користь київського підчашего Івана Лозки.

Сьогодні в Халеп’ї проживають близько 800 мешканців. Відповідно до перспективного плану формування територій громад Київської області Халеп’я з містом Українка та ще 5 сіл (Трипілля, Витачів,Жуківці, Щербанівка, Верем’я) в майбутньому мають створити об’єднану територіальну громаду.

Від громади міста Українки вітала громаду Халеп’я секретар міської ради Проценко Катерина Василівна.

Дитячі танцювальні колективи “Веселі чобітки” та “Едельвейс” халепчани вітали тривалими оплесками. Також приєднався до вітання і жіночий колектив “Наддніпряночка”.

Маємо надію, що невдовзі будемо єдиною спроможною громадою. Бажаємо халепчанам добра та успіхів!