«Урок мужності» для юнацтва до Дня Соборності України

День Соборності – одне із державних свят України, що має символічний зміст. Особливо зараз, коли на сході країни наші воїни продовжують відстоювати цілісність держави та захищають її від загарбників.
22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголоше­но незалежність Української Народної Республіки. Наступного року, 22 січня 1919, у Києві на Софійській площі було проголо­шено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну. Дві тодішні дер­жави, УНР та ЗУНР, що постали на улам­ках Російської і Австро-Угорської імперій, об’єдналися в єдину соборну Українську державу.
Проте це об’єднання не тривало довго: за кілька тижнів після проголошення Акту Злуки більшовиками було захопилено Київ, пізніше поляки окупували Східну Галичину, а Чехо-Словаччина – Закарпаття.
Офіційно День Соборності як свя­то встановлено у 1999 році, враховуючи велике історичне і політичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної української держави. У 2011 День Соборності поєднали з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День Соборності і Свободи України». Про­те 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено як День Соборності України.
До Дня Соборності в Українці у палаці культури «Енергетик» відбувся патріотичний захід.  Оскільки патріотичне виховання молоді нині є особливо актуальним, то й головними учасниками заходу стали саме учні міських шкіл та студенти медичного коледжу.
«Урок мужності» для юнацтва що був проведений спільними зусиллями працівників палацу культури та міської бібліотеки. Перед молоддю виступили голова Спілки учасників АТО Українки Олександр Лукашук та голова Ради ветеранів Тетяна Щербакова. Лунали зі сцени і розповіді про героїчні сторінки історії нашої держави та патріотичні пісні. А на завершення глядачі переглянули фільм «Нескорені».