Лідером по впровадженні заходів з енергозбереження в Обухівському районі є місто Українка! – про це повідомив на минулій сесії районної ради завідуючий сектором житлово-комунального господарства Обухівської райдержадміністрації Євген Бойко.
Підводячи підсумки виконання у районі програми з енергозбереження за 2015-2016 роки,
він зауважив, що саме в Українці найбільш активно проводяться енергозберігаючі заходи та відповідні роботи, такі, як утеплення фасадів будинків, заміна вікон та багато іншого. Також у місті успішно впроваджується спільний проект Європейського союзу та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», за умовами якого ОСББ витрачають лише 5% власних коштів на модернізацію власних будинків, 45% виділяє міська рада, та 50% від загальної суми – це кошти європейських партнерів.
– Аби така ситуація щодо заходів по енергозбереженню, як в Українці, була всюди районі, це був би дійсно вагомий результат! – зазначив Євген Бойко.
Дійсно, Українка стала тим пілотним проектом, що показав, як спільними силами можна будувати безпечне та комфортне місто, а об’єднання співвласників багатоквартирних будинків уже мають успішний досвід участі у проектах ПРООН.
У 2015 році було підписано 5 грантових угод, загальною вартістю близько 2 млн 200 тис. грн. Це переважно були проекти з заміни вікон та дверей у місцях загального користування та теплоізоляції. У 2016 році було підписано вже 9 грантових угод загальною вартістю 5 млн грн, і серед учасників – 5 новостворених ОСББ. Також проект «Безпечне місто» став одним із переможців компоненту «Смарт сіті» конкурсу ЄС/ПРООН. Тож до діючих у місті 8 камер відео спостереження додатково буде встановлено ще 20.
Що стосується решти району, то енергозаходи впроваджуються переважно у закладах освіти та культури. Загалом програмою було передбачено фінансування у розмірі майже 7 мільйонів гривень. В 2015 році було витрачено близько 4 млн 200 тис гривень – переважно це інвестиційні кошти з районного бюджету. В період підготовки освітніх закладів до нового навчального року було здійснено ряд заходів по заміні електролічильників на загальну суму близько 1 мільйона 200 тисяч гривень. Також у цю суму входять роботи по заміні вікон на енергозберігаючі.
Враховуючи те, що в частині споживання енергетичних ресурсів у районі домінуюче місце займає природний газ, основним напрямком роботи у сфері енергозбереження є залучення до плавно-енергетичного балансу району енергії, виробленої з альтернативних видів палива. На альтернативне паливо вже переведено котельні у Старих Безрадичах; Обухівська центральна районна лікарня повністю переведена на котельню, що використовує дрова.
Завідуючий сектором житлово-комунального господарства висловив сподівання, що спільні зусилля органів місцевого самоврядування та виконавчої влади разом з суб’єктами господарювання, спрямовані на впровадження енергозберігаючих заходів, дозволять зменшити витрати енергоресурсів. Що, у свою чергу, дозволить зекономити кошти на утримання установ та закладів бюджетної сфери.