Трипільска ТЕС може зупинитися у травні

Про  можливу зупинку Трипільської ТЕС у травні, якщо проблема з поставками палива не вирішиться,  інформував на засіданні 22 сесії Української міської ради заступник директора підприємства Михайло Міщенко. На сьогодні Трипільська ТЕС є єдиним для міста джерелом подачі тепла.  Яким буде наступний опалювальний сезон, прогнозувати не береться ніхто, адже перспективи подальшої роботи станції досі не визначені.

Тож міський голова запропонував направити офіційне звернення до губернатора Київщини з проханням на рівні області надати допомогу у вирішенні двох стратегічних питань: взяти під особистий контроль питання опалювального сезону  2017-18 в Українці та зібрати робочу групу, аби визначити подальшу стратегію. Як варіант наступних кроків у цьому напрямку –  передати тепломережі у комунальну власність і будувати в місті альтернативне джерело опалення.

Ще одне питання – золовідвал, з якого постійно розлітається пил,  і який нікуди не подінеться, не залежно від того, чи буде працювати Трипільська ТЕС, чи ні.

«Ми вмотивовані ставити питання про передачу золовідвалу тим, хто вмотивований щось робити, а саме – громаді, – сказав Павло Генріхович. –  Ми підтримуємо будь-які прагнення «Центренерго» вирішити цю проблему, але й самі ставимо питання про передачу частини золовідвалу до власності громади для інтенсифікації цього процесу». Пропозицію депутати підтримали голосуванням.