Заходи та проекти, що отримують підтримку громади, через деякий час стають частиною життя міста, входять до його традицій. Серед таких – святкування Масляної та відзначення медаллю «Патріот Українки». Яких традицій планується дотримуватися цього року та як їх урізноманітнити – інформує заступник міського голови Оксана Кирилюк.
Старі й нові традиції святкування Масляної
У цьому році Масляна відбудеться 13 березня, у неділю. Мабуть, усі українчани скучили за нашим традиційним святом. У попередні роки через ряд серйозних причин свято ми переносили. Проте у цьому році, сподіваюся, повернемо традиційне святкування, яке підніме настрій жителям міста. Є ряд традицій, до яких уже звикли українчани, наприклад, – нагородження переможців конкурсу на краще новорічне оформлення балконів і фасадів та прибудинкових територій. Планується і урочиста частина, і концерт. Також хочемо започаткувати ще одну хорошу традицію – фестиваль вареників, і ми запрошуємо долучитися до святкування наших сусідів, з якими пізніше маємо об’єднатися в одну громаду. Думаю, це буде нашим першим спільним заходом. Також у програмі свята буде традиційний фестиваль млинців та фестиваль юшки, а у фіналі на всіх чекає традиційне спалювання опудала – зими.
Нагородження медаллю «Патріот Українки» у 2016 році
Указом Президента України 2016 рік оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. Враховуючи те, що у нашому місті проживає багато ліквідаторів аварії, тож і для міста ми визначили рішенням сесії Української міської ради 2016-ий – як рік, який буде присвячений ліквідаторам аварії. Традиційно на день міста ми вручимо три медалі «Патріот Українки». Кому саме – будуть вирішувати громадські організації чорнобильців міста Українка на загальних зборах за участю всіх їхніх представників.
Проте лише врученням нагород ми не обмежимося: планується ряд заходів, присвячених цій події. Про них ми будемо інформувати через міську газету та телебачення, а також – розповідати про ліквідаторів, які проживають у нашому місті.
«Громадський бюджет»
Проект «Громадський бюджет-2015» цьогоріч продовжується, оскільки з минулого року залишилися об’єкти, які потребують досить тривалого виконання. Адже складання проекту, проходження експертизи, отримання декларації на будівництво – це все час. Тому ті проекти, які отримали перемогу минулого року, у зв’язку зі складною та тривалою процедурою виконання, переносяться на цей рік. Великий проект, який на нас очікує, – капітальний ремонт приміщень спортивного комплексу «Енергетик». Ця пропозиція увійшла до переліку переможців, але відкриття оновленого спорткомплексу плануємо вже під новорічну ялинку. Оскільки для виконання цих робіт має бути виготовлено проектно-кошторисну документацію, пройдено експертизу, отримано декларацію на будівництво, власне виконано роботи. З 30 грудня 2015 року ми започаткували день народження палацу культури, тож маємо велику надію і прагнення отримати ще одну дату у грудні 2016 року.
Ще один проект, який отримав перемогу і зараз перебуває на стадії завершення, це зал для тренувань секції веслування. Зараз у нашому зеленому залі на другому поверсі закінчуються роботи з ремонту приміщення, яке набере статусу тренувального залу для секції веслування. Там будуть встановлені тренажери, і діти з секції Юрія Лисяного матимуть змогу її відвідувати і проводити там свої заняття.
Проект «Громадський бюджет-2015» став пілотним, і за результатами його виконання було зроблено аналіз, як це все має відбуватися. Ми побачили, що «Громадський бюджет» дуже активно підтримали жителі нашого міста, тому ми розпочинаємо готувати проект, але вже на 2017 рік. Потрібно внести зміни у Положення про «Громадський бюджет» – наприклад, щоб спеціалісти вивчали пропозиції перед голосуванням. Аби не повторилася ситуація, яка склалася зі спортивним комплексом «Енергетик», коли пропозиція поступила на одну суму, а реальна ціна і терміни виконання робіт після вивчення спеціалістами виявилися значно більшими.