Про подвійні ігри райдержадміністрації з «львівським сміттям»

Несанкціоноване сміттєзвалище біля Підгірного на земельній ділянці, що передана в оренду Обухівською райдержадміністрацією ТОВ «ПАКОМ», почало збільшуватись, сміття розкладається, забруднює навколишнє середовище, пакети розлітаються по найближчим подвір’ям та будинкам, і до цього, як з’ясувалося на черговій сесії Української міської ради, нікому немає діла. На запрошення депутатів прояснити ситуацію з сміттям голова адміністрації Туренко  О.В. не відреагував. Для інформування, як проходять слідчі дії і на якому етапі перебуває розслідування кримінальної справи, запросили в.о. начальника районної поліції. На жаль, сам В.А. Кришталь на сесію не з’явився, а інспектор поліції нічого виразного громаді міста пояснити не змогла.

Незадовго до засідань сесій, Олександр Валентинович Туренко на засіданні земельної комісії в Українці пояснював : «Найбільша проблема заключається в тому, що якби ця територія не знаходилась в оренді, ми б знайшли спосіб прибрати. Хоча, я Вам скажу так, у нас навіть нема програми та закладених бюджетних коштів на ліквідацію сміття. Така програма є в області. Ми направили лист на Департамент екології КОДА.  Щодо розірвання договору в судовому порядку, у нас знов проблема – в державної адміністрації немає такої статті витрат як «судовий збір». Тим паче, зараз прибрати ми не маємо права, бо сміття – це речовий доказ.» Зазначене було підтверджене і на засіданні сесії районної ради 9 червня під час звіту пана Олександра.

Наступний перебіг подій збиває з пантелику навіть досвідчених бюрократів.  13 червня на адресу міської ради Українки надійшов лист від голови адміністрації Туренка О.В. з вимогою терміново вжити заходів по ліквідації сміттєзвалища.

Чому громада міста повинна вирішувати проблеми створені районною адміністрацією та недобросовісними орендарями з власної кишені? Можливо, спроба перекинути «гарячу картоплину» пов’язана з зверненням депутатів Українки до прокуратури за фактом бездіяльності? Ситуацію на робочій нараді коментував Володимир Луценко, заступник міського голови Українки.