Минулу суботу в Українці користувачі соцмереж охрестили «чорною». І недаремно, адже цього дня у місті трапились аж дві глобальні аварії. Приблизно о 9-й ранку у місті зникло електропостачання. Однак, усупереч існуючій в Українці думці, що часті перебої з електропостачанням відбуваються за рахунок додаткового навантаження на електромережі від нових мікрорайонів, новобудови, що по вул. Будівельників і Сосновій, не постраждали. Справа в тому, що у нових будинках є власні підстанції з потужною електромережею, оснащенною новим обладнанням, яка вкрай рідко дає збої. Відповідно, при забудові мікрорайону Будівельників, компанія-забудовник передбачила додаткові навантаження і на водопостачальні комунікації та проклала власні каналізаційні мережі. З самого ранку міське керівництво намагалося встановити зв’язок з черговим диспетчером РЕМ і з’ясувати причини та терміни ліквідації аварії, а співробітникам «Варти» було доручено обійти всі під’їзди багатоповерхівок і перевірити ліфтові шахти, щоб переконатися, що в них не застрягли мешканці будинків. При виході на зв’язок з черговим РЕМ, була отримана інформація, що в місто виїхала ремонтна бригада, яка планує стабілізувати ситуацію протягом 2-х годин.
Але, можливо через те, що усувати таку глобальну аварію відправили одного електрослюсаря, який кілька годин блукав містом у пошуках місця пошкодження кабелю, в обіцяні терміни РЕМ не вклався. Про надзвичайний стан в Українці був проінформований губернатор Київщини О.Л. Горган, до якого міський голова Павло Козирєв звернувся з проханням вплинути на «Київобленерго» і допомогти впоратися з ситуацією. Але, як говориться, біда не приходить одна. Того ж дня в місті трапилась ще одна масштабна аварія: на каналізаційному колекторі, що перекачує стічні води, стався прорив, унаслідок чого виникла загроза підтоплення житлового фонду. Кілька років тому місто вже стикалося з подібного роду проблемою – тоді Українка залишилась без води на 3 дні. На оперативній нараді у міського голови було прийнято кілька важливих рішень:
– перекрити подачу води на місто, щоб уникнути затоплення підвальних приміщень житлового фонду;
– сповістити мешканців міста про надзвичайний стан та інформувати їх про місця, куди будуть підвозити питну і технічну воду;
– організувати безперебійну доставку питної та технічної води для мешканців міста;
– мобілізувати комунальні служби і прийняти екстренні заходи з відновлення подачі питної води населенню.
Про те, як співробітники комунального підприємства «Водоканал» в авральному режимі усували наслідки аварії на колекторі, розповів начальник водопровідно-каналізаційного підприємства В.П. Ястремський: «22 липня, вночі, ми відшукали насосні агрегати – дуже велика подяка Трипільській ТЕС, особливо – Заярному Олександру, який допоміг із насосним устаткуванням, і подяка пожежній частині, яка о другій годині ночі надала нам пожежні рукава. Решту ми власними силами змонтували – запустили і забезпечили перекачку стічних вод, які уже були на підпорі перед пошкодженим колектором. Оскільки вночі ми виконали ці всі роботи, зникла необхідність завезення питної води по місцях розташування житлового фонду і, за рахунок перекачки стічних вод, зранку, після 5-ї години, ми відновили водопостачання на всі житлові будинки, хоча до цього, на нараді у міського голови було прийнято рішення припинити водопостачання, адже могла статися надзвичайна ситуація – потрапляння стічних вод у підвальні приміщення». На сьогоднішній день ситуація с водопостачанням контрольована – насоси працюють у звичному режимі, стічні води перекачуються, цілодобово чергує персонал водоканалу. Більше того, укладено угоду на виконання робіт по усуненню цієї аварійної ділянки – буде проводитись полімеризація не тільки даного об’єкта, а й взагалі – 150-ти метрів мережі. Як зазначив Віталій Ястремський, працівники комунального підприємства майже власними силами зробили усе для того, аби жителі Українки якомога швидше були забезпечені питною водою.