Щороку у відділенні Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Обухівському районі реєструється по кілька нещасних випадків на виробництві, повідомлення про які надійшли із значним порушенням строків. Відповідно розслідування цих випадків затягується, а інколи це неприпустимо, бо потерпілий не може отримати вчасно необхідне лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування. В більшості випадків причиною несвоєчасного повідомлення про виробничу травму є незнання роботодавцем норм законодавства про охорону праці. Тому хочемо нагадати страхувальникам що, у разі настання нещасного випадку безпосередній керівник робіт зобов’язаний терміново організувати надання першої невідкладної допомоги потерпілому, забезпечити у разі потреби його доставку до лікувально-профілактичного закладу, негайно повідомити роботодавця про те, що сталося, зберегти до прибуття комісії з розслідування нещасного випадку обстановку на робочому місці та машини, механізми, обладнання, устаткування у такому стані, в якому вони були на момент настання нещасного випадку (якщо це не загрожує життю чи здоров’ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків та порушення виробничих процесів), а також вжити заходів до недопущення подібних нещасних випадків.
Роботодавець, одержавши повідомлення про нещасний випадок, зобов’язаний протягом однієї години передати з використанням засобів зв’язку та протягом доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок Фондові соціального страхування за місцезнаходженням підприємства, на якому стався нещасний випадок –в м. Обухові та Обухівському районі – за адресою: м.Обухів, вул. Миру, 17а, офіс 2а, телефон-факс (04572) 6-83-59, телефон- (04572) 6-82-85, електронна адреса malorod_fond@ukr.net. Також таке повідомлення надається керівникові первинної організації профспілки незалежно від членства потерпілого в профспілці, керівникові підприємства, де працює потерпілий, якщо потерпілий є працівником іншого підприємства, органові державного пожежного нагляду у разі настання нещасного випадку внаслідок пожежі, закладові державної санітарно-епідеміологічної служби (у разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння).
Наступним кроком роботодавця є запит до лікувального закладу про характер і тяжкість ушкодження потерпілого та створення комісії з розслідування нещасного випадку. Комісія зобов’язана протягом трьох робочих днів з моменту її утворення обстежити місце настання нещасного випадку, одержати пояснення потерпілого та свідків нещасного випадку та причетних до нього осіб, з’ясувати обставини і причини настання нещасного випадку, визначити, пов’язаний чи не пов’язаний нещасний випадок з виробництвом, установити осіб, які допустили порушення вимог законодавства про охорону праці, а також розробити план заходів щодо запобігання подібним нещасним випадкам, скласти акт проведення розслідування нещасного випадку за формою Н-5 та акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом, за формою Н-1(у разі, коли нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом) і передати їх роботодавцеві для затвердження;
У разі коли нещасний випадок визнаний комісією таким, що не пов’язаний з виробництвом, складається лише акт за формою Н-5.
Надалі акт за формою Н-1 є підставою для забезпечення потерпілого на виробництві соціальними виплатами з Фонду.
Працівники віділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Обухівському районі завжди готові надати допомогу страхувальникам в оперативному вирішенні всіх питань в разі настання нещасного випадку, тому просимо звертатися за вищевказаною адресою. Водночас закликаємо всіх роботодавців неухильно дбати про безпеку своїх працівників, створювати їм належні умови праці аби уникнути травмувань на робочому місці.
Страховий експерт з охорони праці Л. Малород