Станом на сьогодні в Київській області вже відчутне відновлення економічної діяльності. Бізнес все активніше повертається до роботи, з’являються нові підприємства та ФОПи. Про це повідомив у своєму відеозверненні голова Київської ОВА Олексій Кулеба.
«Кількість нових бізнесів, що зареєструвалися за останні кілька місяців, продовжує зростати. Також з’являються нові підприємства, ФОПи. За нашими показниками, Київщина є одним із найсприятливіших регіонів в умовах війни для стартапів. В області функціонує понад 20 тисяч субʼєктів господарювання малого та середнього бізнесу», – зазначив Олексій Кулеба.
Він наголосив, що жодне з підприємств не було повністю готове до економічних наслідків повномасштабного вторгнення та руйнувань виробничих потужностей. Також порадив бізнесу не чекати на завершення воєнних дій, а вже зараз відновлювати свою діяльність.
«Рекомендуємо всім підприємствам не чекати на завершення війни, а всіма можливими способами посилювати економічний фронт. Тим паче для цього маємо потенціал – сприятливе логістичне розташування області для експорту та постачання сировини, наявність 23 гектарів земель промислового призначення. 100 мільярдів євро на рік – це показник роздрібного товарообігу», – зазначив він.
Крім того, голова Київської ОВА зауважив, що наразі до Київської області вже переміщено 25 підприємств. Також є ряд програм для зменшення відсотків на кредитування підприємницької діяльності.
Зокрема, діє державна програма “5-7-9%”. Наразі представники будь-якого бізнесу можуть отримати кредит під 0% або кредит за цієї ініціативою. Київщина займає 6 місце в країні по кількості виданих кредитів для представників бізнесу. Усе для того, аби підтримати підприємницькі ініціативи жителів регіону.
«Міжнародні ринки, ведення онлайн бізнесу, поява нових логістичних маршрутів та наша всебічна підтримка – це те, що зараз дозволить втримати бізнес та розвивати його в подальшому й після перемоги на користь не лише регіону, а й усієї держави», – підсумував Олексій Кулеба.
Нагадуємо, з питань допомоги бізнесу необхідно звертатися до Департаменту економіки та цифровізації: biz@econkoda.gov.ua
або Агенції регіонального розвитку Київської області: info@arrko.com.ua або за тел. +380 44 227 1807.
Джерело: КОВА