СМІТТЄВИЙ КОЛАПС АБО БЛОКУВАННЯ БАГАТОРІЧНОЇ РОБОТИ МІСЬКОГО ГОЛОВИ
Ви звикли, що в Українці завжди чисто-охайно, вивозять сміття, пахне не відходами, а весняним цвітом і прохолодою Дніпра? Та відтепер, певно, доведеться про це забути. Адже частина депутатів свідомо вирішили перетворити Українку на суцільне сміттєзвалище. Так, 14 квітня на засіданні 9 сесії Української міської ради вони не затвердили результати конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів. «Це означає, що перевізник тепер має припинити вивозити сміття, – говорить перший заступник міського голови Володимир Луценко. – А для визначення іншого треба пройти офіційну процедуру, яка затягнеться мінімум на 2 місяці. Результати такого голосування, м’яко кажучи, дивні і не зрозумілі. Насправді це може призвести до надзвичайної ситуації. Адже сміття накопичуватиметься біля будинків, дитячих садочків, лікарні…».
Ні-ні, шановний читачу, Ви все правильно прочитали. А тепер уявіть, що трапиться з Українкою, якщо припинять вивезення сміття? Цікаво, хто за це буде нести відповідальність перед українчанами? Можемо побитися об заклад, що звичайні люди навіть не будуть розбиратися, хто винен. Всі звинувачення автоматично впадуть на виконавчий комітет і міського голову. А ті депутати, які прийняли таке рішення, лише спостерігатимуть осторонь. До речі, з кінця лютого в міській раді введено систему поіменного голосування. Тому знайомтеся, будь ласка, із списком депутатів, які не затвердили результати конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів: Світлана Огаркова, Валерій Ніколаєнко (БПП «Солідарність»), Шевченко О. М., Теплова О. О., Ягодзинська Т. М. (Самопоміч), Солодушко П. П., Зінченко В. С., Овчаренко В. О. (Батьківщина), Перебийніс М. А., Саламаха Д. Г., Драндар О. Ф. (Свобода), Плохута В. М, Луценко Л. А. (Радикальна Партія Олега Ляшка).
Знаєте, що ще дивно? Питання про вивезення твердих побутових відходів перед сесією було розглянуто на депутатській комісії з ЖКГ. Там депутати все погодили – і це затверджено протоколом. А на сесії… вуаля – й інше рішення! Так що за кулуарні ігри?
Наступне питання: як бути далі? Сподіваємося, міський голова знайде вихід із того колапсу, який свідомо створили депутати.
ДЕПУТАТИ ПРОВОКУЮТЬ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ
Ще за часів діяльності легендарного директора Трипільської ТЕС (1981-1996рр.), Заслуженого енергетика України Миколи Красноштана в нашому місті зародилася добра традиція – депутати щороку наводять лад на своїх округах, а підприємці – на закріплених за ними територіях. Замести, підфарбувати, скопати… де треба – і придбати на 100 грн фарбу для лавочки. Усе добровільно і на ентузіазмі. А головне – завдяки цьому в Українці все було завжди облаштовано і пофарбовано дуже оперативно.
Але 14 квітня депутати вирішили, що потрібно офіційно скасувати такий «ентузіазм» і не підтримали рішення про двомісячник благоустрою. Тому віднині соціальне навантаження, яке було на депутатах і підприємцях, автоматично нависне на плечі комунальників, в яких і без того багато роботи Якщо до тепер міська влада всіма силами стримувала ріст тарифів, то зараз будьте готові до нових «сюрпризів» у своїх платіжках.
А ось результати поіменного голосування – депутати, які не підтримали проведення двомісячника благоустрою: ПРОТИ: Шевченко О. М., Теплова О. О. (Самопоміч), Перебийніс М. А., Саламаха Д. Г., Драндар О. Ф. (Свобода), Славна О. А. (Сила людей).УТРИМАЛИСЬ: Ягодзинська Т. М. (Сапомоміч), Плохута В. М, Луценко Л. А. (Радикальна Партія Олега Ляшка).
ДО СЛОВА: «Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов’язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини – виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування».(Ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).