На сьогодні в Україні вже створено 413 об’єднаних територіальних громад

Місто Українка активно працює в напрямку створення об’єднаної територіальної громади. Як зазначає секретар Укранської міської ради Катерина Проценко, насьогодні завершився процес обговорення в Жуківцях і Халеп’ї.  Тепер питання за депутатами цих сіл. Щодо Витачева – питання, на жаль, не рухається: в селі оголошено позачергові вибори. Продовжуються зустрічі з Трипільською громадою.
Що отримає в результаті об’єднання наша громада: 60 % податку на доходи фізичних осіб, 5 % акцизного податку, податок на майно (нерухомість, земля, транспорт), єдиний податок, 25 % екологічного податку, трансферт з державного бюджету (базова дотація, освітня та медична субвенція)
Також об’єднана громада може розраховувати на додаткову державну підтримку за рахунок Державного фонду регіонального розвитку, субвенції на соціально-економічний розвиток, субвенцію на підтримку інфраструктурних проектів. Бюджетні показники громад, що об’єдналися говорять самі за себе. І зволікати з прийняттям рішення вже невигідно як фінансової точки зору, так і на думку пересічних мешканців.