Методичне об’єднання вчителів-логопедів

9 квітня у ДНЗ «Хоровод» пройшло районне методичне об’єднання вчителів-логопедів на тему: «Логопедичне завдання у формуванні сукцесивних (послідовних – прим. ред.) навичок у дошкільників».

Захід провела вчитель-лого­пед Фесан О. А., а також були присутні завідувач «Хороводу» Терпило Л. Г., методист Тре­щун С. В., вчителі-логопеди району та завідувач Обухівської РПМПК Базик П. К.

На методичному об’єднанні було переглянуто інтегроване заняття на тему: «На гости­ни до Феї квітів». Діти знайо­милися з весняними квітами, збагачували номінативний та предикативний словни­ки з цієї теми. Основне за­вдання полягало у розвитку пізнавального інтересу дітей, вихованні любові до природи та навколишньої краси, праг­нення не тільки спостерігати й милуватися красою, а й охоро­няти та примножувати її багат­ство, виховувати бережне став­лення до квітів. Після заняття вчителі-логопеди вели обгово­рювання, а також прослухали доповідь на тему: «Викори­стання казок у процесі фор­мування сукцесивних навичок у молодших дошкільників». Було встановлено, що сукцесивно-симулятивні на­вички є основним базисом для подальшого розвитку вищих психічних функцій та кращого засвоєння дитиною знань, на­бутих упродовж дошкільного навчання, а також тексти казок дають можливість проявити необмежений політ фантазії. Казка – це найулюбленіший і найпопулярніший для дітей жанр фольклору. Вона має ве­личезну виховну і розвивальну силу, сприяє розвитку мовлен­ня, мислення, пам’яті, уваги.

Було проведено знайомство з логопедичним кабінетом, де вчитель-лого­пед Фесан О. А. ознайоми­ла з прийомами та методами індивідуально-корекційної роботи з дітьми. Також пере­глянули документацію вчите­ля-логопеда та періодичні ви­дання, які дуже допомагають у проведенні занять.

logoped logoped2

Ольга Фесан