15 травня під час засідання чергової сесії УМР відбулася презентація новоствореної мапи веломаршрутів, створеної у рамках проекту «Велотуризм як шлях покращення екології міста Українка» за підтримки Української міської ради. Реалізацією проекту займався велоклуб Українки «Ukrainka bike team», залучивши до співпраці ГО «Молодіжний Парламент». «Проспект» поспілкувався з керівником велоклубу «Ukrainka bike team» Олександром Саком.
– Коли виникла ідея створення мапи веломаршрутів?
– Досить давно, однак за її реалізацію довго ніхто не брався. Минулого року заступник міського голови Оксана Кирилюк запропонувала нашому велоклубу реалізувати цей задум і ми взялися з усією серйозністю до справи: провели п’ятий велофестиваль «Живи активно», проклали шість веломаршрутів навколо Українки, протестували кожен з них, роздрукували карту та створили її електронну версію (ukrbiketeam.at.ua/index/velomapa/0-13).
– Розкажи докладніше про маршрути.
– Старт усіх шести маршрутів – на площі ім. Т. Шевченка. «Тропами вздовж Стугни» – нескладна велопрогулянка (13,5 км); «Поетичні Плюти» підійде тим, хто рідко виїжджає на велосипеді (6,5 км); «Виїзд на природу» підійде для тих, хто хоче виїхати недалеко за місто (12,2 км); «Трипільська культура та оглядові майданчики» насичений історичним колоритом (12,9 км); «Заплутаними стежками до стародавньої митниці» – у нього найвища складність та тривалість подолання (34,2 км); «Поля та озера» – також досить складний (27,7 км).
– Скільки часу довелося приділити створенню мапи?
– Близько двох тижнів Костянтин Ніколаєв, Роман Рясний, Олег Букін, Микола Свізев, Ярослав Пшеничний та я їздили різними маршрутами з GPS-навігатором, фотографували та за допомогою спеціального треку переносили маршрут свого слідування на електронні мапи. Потім два тижні робили опис маршрутів, після цього голова Молодіжного дорадчого комітету Анна Мадей коректувала наші тексти. Далі був найскладніший етап, який тривав місяців три, – розроблення дизайну та масштабування карти. Її довелося склеювати частинами. На завершальній стадії роздрукували 500 мап.
– Чим «Ukrainka bike team» планує займатися далі?
– Ми хочемо, щоб наша мапа дала популяризувала велопоїздки серед громадян. Поряд з тими маршрутами, які вже нанесені, кожен професіонал або любитель велосипедного спорту зможе дослідити свій маршрут. У майбутньому ми також плануємо досліджувати й інші маршрути та вносити їх на електронну версію карти. Зараз же ми ведемо переговори з Асоціацією велосипедистів Києва, представники якої приїдуть до нас 3 червня задля розвитку та покращення велоінфраструктури міста, у чому нам теж дуже сприяє міська влада.