Громадою міста Українка подано позов до Обухівської РДА з вимогою забезпечити вивіз сміття з Підгірного

Згідно з інформацією Державної екологічної інспекції у Київській області через розміщення твердих побутових відходів на земельній ділянці із кадастровим номером 3223151000:01:033:0010, що передана в оренду  Обухівською районною державною адміністрацією на 49 років Товариству з обмеженою відповідальністю “Паком”,  нанесено збитки державі в розмірі 1 млн. 233 тис. 860 грн.

Конституція України визначає, що використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі (ч. 7 ст. 41.)

При цьому на  місцеві державні адміністрації, як на суб’єкта владних повноважень законодавством покладено обов’язок забезпечувати ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів самостійно або за рішенням уповноважених на те органів.

8 червня 2017 року на двадцять шостій сесії Української міської ради Обухівського району Київської області прийнято рішення “Щодо ситуації, яка склалась навколо ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища на землях Державної власності”, яким затверджено звернення депутатів Української міської ради до голови Київської обласної державної адміністрації Горгана О.Л. та керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури Дмитруня Ю.О. з проханням втрутитися, взяти під особистий контроль та вжити заходів реагування відносно сміттєзвалища на зазначеній земельній ділянці.

Разом  з тим, станом на сьогодні жодних дій щодо вивезення сміття ні адміністрацією, ні орендарем вчинено не було. З метою захисту інтересів громади, від імені Української міської ради подано позов до Обухівської РДА з вимогою забезпечити вивіз сміття з Підгірного.