Федерація баскетболу Київської області відновлює діяльність

Федерація баскетболу Київської області завдяки переобранню керівних органів поступово відновлює свою роботу. Зокрема, це пов’язано з започаткуванням низки спортивних заходів, які відбулись наприкінці 2016 початку 2017 року, та сподіваємось, будуть проводитись на постійній основі.

Доречно відмітити, що з початку сезону завдяки активності Ірини Бикової з м. Переяслав-Хмельницький, яка проводить цю роботу під патронатом федерації баскетболу Київської області, стартувала юнацька баскетбольна ліга. До числа учасників змагань приєдналось 33 команди, серед яких – 4 вікові групи юнаків та 2 вікові групи дівчат.

В результаті плідної роботи наших дитячо-юнацьких тренерів Кирилюка І.А. та Кайдаулова Д.В. у цих змаганнях було представлено п’ять команд. За підсумками турніру наші юні баскетболісти 2006/2007 року народження посіли друге місце, а команда хлопців 2000 року народження фінішувала третьою. Загалом, змаганнями було охоплено близько 400 дітей, які впродовж навчального року суперничали за право отримати бажану нагороду.

Баскетбол в м. Українці займає провідне місце у Київський області. Разом з тим, необхідно акцентувати увагу, що завдяки активній позиції Сергія Єльшова, капітана чоловічої команди нашого міста, президентом обласної федерації баскетболу Поліщуком Д.А. було підтримано його ініціативу щодо проведення кубку Київської області з баскетболу серед аматорських команд.

Зазначені змагання відбулись у два етапи: 20 травня – груповий, 27 травня – фінальний. Обидва етапи за одноголосним рішенням учасників відбулись на відкритих майданчиках міського стадіону Українки.

Відзначимо, що місто Українка впродовж останніх років має позитивний імідж у баскетбольному співтоваристві Київщини, який окреслюється не тільки спортивними звершеннями наших баскетболістів, але й сучасними умовами спортивної інфраструктури, що неодмінно сприяє пропаганді здорового способу життя та забезпечує умови для збільшення популярності спортивного руху.

У змаганнях “Кубок Київської області з баскетболу” прийняли команди з шести міст: Бориспіль, Васильків, Ірпінь, Обухів, Українка, Фастів.

Організаційні заходи, оперативне управління та керівництво змаганнями здійснювалось безпосередньо Єльшовим С. за підтримки мерії міста, СК «Зміна» та центру «Спорт для всіх».

За підсумками групового етапу, а також відповідно із регламентними нормами до фінальної частини новоутвореного турніру пройшло чотири колективи, в тому числі – команда «Українка».

Отож, минулої суботи було продовжено суперництво за кубок та золоті нагороди. Як того очікували, півфінальна зустріч для команди «Українка» відбулась у напруженій боротьбі, що велась на кожному клаптику майданчика. Але тим не менш, не дивлячись на постійне відставання у рахунку, наш колектив здобув вольову перемогу 61:57 над командою «Дракони» з м. Бориспіль та забезпечив собі право виміряти сили у фінальній грі з «Лісовиками» з м. Ірпінь, які впевнено розгромили власного суперника у другому півфіналі – команду «Вікінги» м. Васильків з рахунком 111:58.

Фінальне протистояння «Українка» – «Лісовики» віщувало велику напругу та непримиренне почуття до перемоги обома фіналістами. Між цими командами у минулих сезонах кожний матч завжди проходив у цікавій та безкомпромісній боротьбі.

Натомість, нашою командою вирішальна гра Кубку була розпочата не дуже впевнено. За підсумками першої половини гри відставання від «Лісовиків» становило шістнадцять очок. Потім гравцям «Українки» вдалось сконцентрувати увагу на захисті та поступово налагодити тактичні дії у нападі. Це дозволило скоротити відставання до трьох очок, але нажаль, на останніх хвилинах гри нашим хлопцям забракло влучності. Остаточний рахунок матчу зафіксовано 62:67 на користь команди «Лісовики» з м. Ірпінь.

Підсумки Кубку: перше місце – команда «Лісовики» м. Ірпінь, друге  місце – команда «Українка» м. Українка, третє місце – команда «Дракони» м. Бориспіль.

Окрім командних відзнак, організаторами змагань було передбачено заохочувальну нагороду найрезультативнішому гравцю за підсумками фінального етапу змагань. За індивідуальними показниками цей титул отримав гравець команди «Лісовики» Грищенко Олег.

Нагородження провели: заступник мера м. Українка Оксана Кирилюк, президент федерації баскетболу Київської області Дмитро Поліщук, почесний громадянин м. Українка Микола Корочкін.

Микола Корочкін

Сергей Ельшов