Бюджетна стратегія м. Українки на 2017 рік

Згідно чинного законодавства, починаючи із 2015 року, місцеві бюджети приймаються незалежно від прийняття Державного бюджету в термін до 25 грудня поточного року.  Міський голова Павло Козирєв з метою окреслення реальних економічних можливостей та ефективного управління ще у лютому запропонував розпочати планування місцевого бюджету на 2017 рік. Першим кроком стало формування бюджетної резолюції.

221_1_max«Бюджетна резолюція – це перший етап формування щорічного бюджету. В різних країнах він називається по-різному – Бюджетна стратегія (the Budget Strategy Statement), Фіскальна стратегія (the Fiscal Strategy Paper), Попередній бюджетний план (the Pre-Budget Statement) чи Бюджетна методологія (the Budgetary Framework Paper) – але незалежно від офіційної назви бюджетна резолюція є рамковим документом, який визначає пріоритети бюджетної політики на наступний період чи декілька наступних періодів. Даний документ виконує роль інструменту який допомагає окреслити реальні економічні можливості та прив’язати їх до нагальних потреб громади та планів влади»

Як пояснила Ніколаєва І.Б., головний бухгалтер виконкому, планування бюджету відбуватиметься у 5 етапів:

• Подання бюджетних запитів. Складання проекту  бюджету. – Квітень-липень
  • Проведення конкурсу  за програмою «Громадський  бюджет». – Квітень – червень
  • Громадське обговорення. – Липень – Серпень
  • Подання уточнених бюджетних запитів. Проект  бюджету. Подання проекту на  розгляд депутатських комісій. – Вересень
  • Затвердження бюджету на сесії міської ради. – До 25 грудня

Основними  прогнозними  показниками  економічного  і  соціального розвитку визначено зростання дохідної частини загального  фонду  міського бюджету. Згідно резолюції доходи міського бюджету у 2017 році збільшаться на 9 % у порівнянні з 2016 роком. Збільшення дохідної частини на 2017- 2019 роки оцінюється на рівні 5 %.

diagr

Зростання дохідної частини загального  фонду  обумовлено  зростанням  надходжень  від податку  на  нерухоме майно, земельного  податку  та  орендної  плати  за  землю, єдиного  податку  з  юридичних  та  фізичних  осіб.

На сьогодні податок на майно (нерухоме майно та плата за землю) складає 15,5 % доходів бюджету, єдиний податок – 18 %, акцизний – 5%.

diagr3

Ключовими  програмами, визначеними на 2017 рік  є:

• добудова до ЗОШ  № 1 по вул. Юності,7;
  • початок  будівництво дитячого садочка;
  • реконструкція  міського  стадіону;
  • будівництво  комунального    м’ясо-молочного  ринку;
  • створення  повномасштабного  Центру  надання  адміністративних   послуг (ЦНАП).

Бюджетна резолюція була роздана депутатам міської ради на засіданні сесії.