5 сесія міської ради: звітували, планували, щедрували

41414_114 січня відбулося засідання 5 сесії Української міської ради VII скликання. Розпочинаю­чи засідання, міський голова Українки Павло Козирєв привітав присутніх зі святом та подякував працівникам комунальних служб, яким снігопади додали роботи. Під час негоди комунальники працювали у посиленому режимі, у три зміни. Такої напруженої роботи не витримувала техніка, яка використовувалася прак­тично цілодобово, що додавало складнощів. «Я вважаю, що наші комунальники в принципі впора­лися з завданням. Були певні про­блеми, не залежні від них. Тому я хотів би подякувати колективам підприємств «Бриз Дніпра» та «Садиба» від себе і від громади», – сказав Павло Козирєв.

Депутати жваво обговорювали проблеми, які виникали під час роботи комунальних служб, деякі з них висловлювали критику на адресу комунальників. Проте згодом, як стало відомо, частина з них змінили свою думку. Так, у наступні дні після сесії, ті ж депу­тати, які критикували, звертали­ся до колл-центру, вже аби вис­ловити вдячність комунальним службам за їх роботу.

Міський голова зазначив, що районною радою наприкінці ми­нулого року було затверджено бюджет, у якому більше, аніж на 90% врахували дефіцит видатків на утримання дошкільних дитя­чих закладів міста та палацу куль­тури.

Міський голова нагадав присутнім, що напередодні нового року запрацював відремонтований палац культури «Енергетик», а депутати мають змогу використовувати для при­йому громадян громадську прий­мальню, що розташована у палаці культури. Завершуючи свій ви­ступ, міський голова закликав депутатів долучатися до роботи з планування та організації ро­боти міської набережної в літній період і вносити свої пропозиції – адже підготовку починають заздалегідь.

Про дії, направлені на віддалення місця розташування Великої кільцевої дороги від на­шого міста, доповів голова гро­мадського комітету Михайло Тупицький. Наразі хорошою но­виною є те, що до інвестиційного паспорту Київської області увійшло будівництво тунелю під Дніпром, свого часу запропо­новане Українкою, а не мосто­вий перехід над річкою, оскільки будівництво тунелю є більш при­йнятним в плані екології та більш вигідним економічно.

Продовжуючи тему, міський голова запропонував депутатам від усіх партій, які входять до складу депутатського корпусу міської ради, направити листи до представників від їх партій в обласній раді, аби привернути увагу до питання щодо відділення ВКАД від Українки на рівні області.

Про стан криміногенної ситуації в місті розповів заступник начальника Обухівського відділу поліції Володимир Говгаленко. Протягом 2015 року було прийня­то 1470 заяв та повідомлень, а до Єдиного кримінального реєстру занесено 174 кримінальні справи. Почастішали випадки шахрай­ства, зокрема – по телефону та квартирних крадіжок. (Більш де­тально про це – читайте у наступ­ному номері газети.) Заслухавши виступ, Павло Козирєв запро­понував депутатським комісіям та заступникам міського голови напрацювати питання, що сто­суються забезпечення міського відділку поліції.

Оскільки цьогоріч виповнюється 30 років з моменту Чорнобильської катастрофи, для нагородження медаллю «Патріот Українки», яке відбувається щорічно на день міста, керую­ча справами виконкому Ірина Кара запропонувала обрати саме ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Кого саме нагороджува­ти – будуть обирати самі чле­ни організацій, що об’єднують чорнобильців.

Обговорення наступного пи­тання викликало шквал емоцій, а саме – Положення про призначен­ня помічника-консультанта депу­тата. Так як частина депутатів вия­вила бажання працювати спільно з помічниками-консультантами, депутати звернулися до міської ради, аби оформити для своїх помічників відповідні посвідчення. Гостроти обгово­ренню додали ще й припущення, що отримавши посвідчення, деякі депутатські помічники мають намір перевіряти підприємців на ринку. Думки депутатів з цього приводу розійшлися, тож питан­ня направили на доопрацюван­ня, аби обранці громади знайш­ли спільне бачення шляхів його вирішення.

У ході засідання також розгля­нули звернення громадян та зая­ви юридичних осіб, а ще затверди­ли плани робіт постійних комісій.

Приємним сюрпризом для усіх присутніх на сесії стали щедрівки у виконанні гурту «Золоте зерно». А юний «2016-ий рік» засіяв усіх пшеницею, аби наступний рік був щедрим та багатим.