27 січня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту 27 січня відзначають у багатьох країнах світу. Світова спільнота таким чином вшановує багато мільйонів євреїв, ромів і представників інших груп і меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність.

Саме в цей день у 1945 році радянська армія звільнила в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Освенцим (Аушвіц-Біркенау), розташованого в 70 кілометрах від Кракова. За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 мільйонів людей. Всього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.

голокост