22 червня – День пам’яті і скорботи

День початку війни став для України історичним днем глибокої скорботи, днем, коли ми, згадуючи початок найстрашнішої війни в історії людства, молитвою вшановуємо всіх загиблих.

Рано вранці 22 червня 1941 року без оголошення війни фашистська Німеччина напала на Радянський Союз, і нанесла масовий удар по військових і стратегічних об’єктах і багатьох містах… Так почалася Велика Вітчизняна війна, яка тривала 1418 днів і ночей… У важкій кровопролитній війні радянський народ вніс вирішальний внесок у звільнення народів Європи від фашистського панування і розгрому гітлерівських військ. У багатьох країнах у цей день приспускають державні прапори і вшановують пам’ять загиблих, скалічених на цій війні. Так,  22 червня рада ветеранів міста Українка,разом із громадськістю та представниками міської ради, вирушили до пам’ятних знаків Українки, Плютів та старої Українки, аби хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанувати пам’ять загиблих від обстрілів і катувань, від раптового вибуху,  ворожої кулі і звірячої жорстокості. «Традицію покладання квітів до обелісків щороку, 22 червня, започаткував ще давно Матвій Мільтер, і сьогодні, на жаль, цей захід проводимо вже без нього. Сьогодні, разом з нашою ветеранською організацією зібралися і воїни АТО, чорнобильці, афганці, представники міської влади, аби вшанувати пам’ять усіх загиблих у цій страшній війні», – каже голова ветеранської організації Українки, Тетяна Щербакова. Завершуючи захід пам’яті учасники пустили на води Дніпра вінок із квітів, як знак пам’яті і про тисячі тих, хто поліг на його глибинах. Вшанування пам’яті жертв війни, і подібні заходи ще раз доводять давно відому істину – ніхто не забутий, ніщо не забуте.