Відділ культури управління гуманітарного розвитку Української міської ради провів виїзну нараду по селах громади

17 березня начальник відділу культури управління гуманітарного розвитку Української міської ради Мартинюк Людмила разом із директором ПК “Енергетик” Світланою Дубровіною та завідувачем Української міської бібліотеки Таїсією Ваксою, провели виїзну нараду робочої комісії з питань культури. Було проведено огляд будинків культури, бібліотек, музеїв та пам’яток старовини, які мають історичну цінність.

До складу 7 старостинських округів нашої громади входять села: Плюти, Верем’я, Витачів, Жуківці, Трипілля, Халеп’я та Щербанівка. Під час огляду було зафіксовано ряд проблемних питань, які потрібно вирішувати комплексно задля розвитку як бібліотечного напрямку, так і розвитку культурного життя громади в цілому.

Для цього є база, яку потрібно розвивати та покращувати згідно з затвердженою депутатами програмою Української міської ради «Розвиток культури, туризму, збереження та охорони культурної спадщини, проведення культурно-мистецьких заходів» на 2021-2023 роки.

Наприклад, у с. Витачів гарний будинок культури та музейна кімната, при цьому с. Трипілля потребує негайної уваги до місцевого будинку культури, який багато років в аварійному стані та унеможливлює проведення як заходів, так і занять аматорських колективів. У с. Халеп’я маємо великий будинок культури та непоганий бібліотечний фонд. Працює музей імені В. Хвойки. Село Жуківці пишається хорошим будинком культури, працює краєзнавчий музей імені П. Топчія. У с. Щербанівка будинок в дуже поганому стані. Не краща і ситуація у селі Верем’я, де вже багато років пустує будинок культури та не працює бібліотека.

Зібравши нараду під головуванням начальника управління гуманітарного розвитку Української міської ради Юлії Луцик, було обговорено та обґрунтовано детально проблематику стану будівель. Під час обстеження оглядової комісії, визначилися з переліком необхідних робіт, враховуючи усі недоліки до подальшого формування закладів культури.

Наша мета – вибудувати чітку стратегію збереження і всебічного розвитку культури, проведення культурно-мистецьких масових заходів, примноження та осучаснення бібліотечно-інформаційного простору, розвитку туризму, збереження та охорони культурної спадщини, зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури та закладів спеціалізованої мистецької освіти на території Української територіальної громади.