Зустріч з громадськістю щодо особливостей подання добровільної декларації фізичними особами

В Обухівській ДПІ ГУ ДПС у Київській області пройшла зустріч з громадськістю, де розглядалися питання щодо особливостей одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб.

Зустріч провела начальник Обухівської ДПІ Світлана Бєляєва.

Начальник інспекції зазначила, що одноразове декларування є добровільним, тобто громадянин самостійно приймає рішення про подання спеціальної електронної декларації. При цьому, у випадку декларування таких активів, декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності.

Також, Світлана Бєляєва розповіла про об’єкти, які підлягають обов’язковому декларуванню, а які можна не декларувати, однак при цьому буде вважатися, що податки з таких активів сплачені. До останніх, зокрема, відносяться квартири, площа яких не перевищує 120 кв.м, житлові будинки, площею не більше 240 кв.м та земельні ділянки у межах безоплатної приватизації. Не підлягає обов’язковій декларації один транспортний засіб особистого некомерційного використання та інші активи, сумарна вартість яких не перевищує 400 тисяч гривень.

Акцентувала присутніх, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі.

Наприкінці заходу учасникам зустрічі надано відповіді на запитання та рекомендовано долучитися до інформаційних ресурсів ДПС.

Інформує: Обухівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області