Служба фінансових розслідувань запобігатиме розкраданню бюджету

Про це заявив перший заступник голови Державної фіскальної служби Володимир Хоменко під час семінару, присвяченого обговоренню концепсії Служби фінансових розслідувань України, відповідних законодавчих змін податкового законодавства та механізмів їх застосування, що проходив 21 серпня для представників бізнесу та громадськості м.Києва та Київської області.

«Створення СФР  не лише порущить питання контролю сплати податків. Уперше ми зможемо працювати над питанням розкрадання бюджету на рівні витрат – розповів Володимир Хоменко.- Адже практика минулих років показує, що сотні мільярдів гривень не доходили дл бюджету, стільки ж розкрадалося.Покликання Служби у тому, щоби не дати розкрадати на стадії адміністрування податків і на стадії витрат.Це закупівлі, тендери і таке інше».

Ідеологія СФР в тому, пояснив посадовець, щоб зробити практично неможливим контакт податківця з підприємцем.

«Будуть застосовуватися інформаційні технології, щоб аналітично відбирати юр осіб, яких треба перевіряти. Це виб’є підгрунтя корупції.Але для цього доведеться у 2-3 рази скоротити  кількість співробітників, що займаються перевірками бізнесу».

«Сьогоднішній бізнес можуть перевіряти 80 державних органів. Лише підрозділами МВС минулого року проведено 61 тисячу перевірок малого і середнього бізнесу, – каже Володимир Хоменко. – Від цього слід відмовлятися, для цього і потрібен один- єдиний орган, який би відповідав за боротьбу з економічними злочинами».

СФР планується  створити як цивільну службу на базі податкової міліції, МВС України та СБУ, які протидіють економічним злочинам. Керівництво служби призначатиметься та звільнятиметься урядом.

Відповідний законопроект  «Про основи запобігання й боротьби з економічними правопорушеннями» винесено на розгляд парламенту 8 серпня 2014 р. Розробці документу передували вивчення кращого досвіду таких країн як  Італія, Швеція, США, Польша, Грузія, а також широкомасштабне обговорення.